Mazhar New York'ta kızlarla

Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar görmeye devam ediyoruz. Yandım, Piskopat, Ah Bu Ben Mazhar Alanson'un yeni albümünden hepimizin diline dolanan parçalar.

Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar görmeye devam ediyoruz. Yandım, Piskopat, Ah Bu Ben Mazhar Alanson'un yeni albümünden hepimizin diline dolanan parçalar. Hindistan'ı da zaten reklam müziği olarak tanıyorsunuz (hani şu Bom Bili Bom durumları). Her neyse Mazhar Alanson '70'lerin başından beri, özellikle de Ele Güne Karşı albümünden sonra hayatımızda özel yeri olan değerli 'üstad'lardan, cool kişi, aşk şarkılarının muhteşem söz yazarı, nevi şahsına münhasır müzik adamı... Şimdi tüm bunları durup dururken söylemiyoruz. Mazhar Alanson yeni albümünün ilk klibini önce Tarkan'ın söylediği ama kendi sesiyle daha bir hayat bulan Yandım'a çekmişti. Şimdi ikinci klip geliyor, hem de esaslı bir şekilde. Unutulmaz New York Sokakları'yla (hatırlarsanız bir güzele gönül vermişti Mazhar ve anası istememişti...) benzer Jazz / New York Sokakları 5 isimli parçaya klip çeken Mazhar Alanson New York'ta kızlarla gönül eğlendirecek (Yani artık anası izin verse de vermese, devir değişti hesabı...) Hatırlamayanlar için gayet cool ve jazzy bir parça olan Jazz'ın sözlerinden bir iki dize verelim: "200 Doları cebime attım, birden kendimi bir şey sandım. İki kız gördüm, yan yan baktım, dedim beraber olalım. Aldım kızları diskoya gittim, 100 doları yedim bitirdim, ikisini birden tavlamak için, oturmadım hep dans ettim..."
Kamil Aydın'ın çektiği klipte Alanson'a 150 santimlik bir kedi eşlik ediyor. Hem de ev akadaşıymış. Görsel Sanatlar reklam ajansında Cenap Ak'ın yarattığı maskotu Şafak Tavkul çizgi animasyon haline getirmiş. Mazhar'ın danslarını ve animasyon kediyi merak ediyorsanız adres... Şaka şaka, televizyonun başından ayrılmayın yeter. Bu arada üzerinde Mazhar Alanson resmi olan 'yüz dollars' yazılı banknot süper olmuş.