Medeniyetler Kraliçesi Norveç'ten seçildi

Medeniyetler Kraliçesi Norveç'ten seçildi
Medeniyetler Kraliçesi Norveç'ten seçildi

Güzellik yarışmasının birincisi May Britt Jensen(ortada), ikinci Kuveytli Natavan Elekberova (solda) ve üçüncü seçilen Türkmenistanlı Aliya Matkazina (sağda) ile birlikte

Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması'nda Norveçli May BRitt Jensen birinci seçildi

 

ERAY ARPAŞİN

İZMİR - Dünya Medeniyetler Kraliçesi Güzellik Yarışması (Miss Civilization of The World) Norveçli May Britt Jensen’in birinciliği ile sonuçlandı.


Ülkemizi temsil eden Asena Damla Sezgin ile birlikte 19 ülke güzelinin katıldığı gece, İzmir Hilton Otel’de düzenlendi.


Organizasyonun Onursal Başkanlığı’nı ve aynı zamanda jüri başkanlığını Süha Özgermi’nin üstlendiği yarışmada, Galatasaray eski Başkanı Alp Yalman, direktör Mariana Prozorova, Mischka ve Jade Club’ların sahibi Tibet Özer, Altay Spor Kulübü’nün eski yöneticilerinden Erdoğan Tözge, şarkıcı Hale Dikmen, İskandinav Ülkeleri Güzellik Yarışması Başkanı Peter Hadward, Gonca Akpınar, Ferhan Ademhan, Bio-Derm Güzellik Merkezi sahibi Asuman Nardalı, altın ve takı sektöründen Murat Yıldız, Esra Tosyalı ve Fatma Ünal jüri üyeliği yaptı.

Gecede yarışmaya Ukrayna’dan katılan 22 yaşındaki Maryia Liolia Kupchus, ‘En İyi Kostüm Güzeli’ seçilerek gecenin ilk ödülünü aldı. Yarışmaya, Hindistan’dan katılan Saira Kaur jüri üyelerinin verdiği puanlarla ‘Dostluk Güzeli’ unvanını aldı. Hindistan, Danimarka, Norveç, İsveç, İzlanda, Türkmenistan, Letonya, Rusya, Belarus, Özbekistan, Azerbaycan, Tataristan, Kazakistan, Kuveyt, Gürcistan, Arnavutluk, Yunanistan, Ukrayna ve Türkiye’den katılan yarışmacılar arasında yapılan elemeler sonucunda, komşu ülke güzeli Romanyalı Virginia Ramona Stanescu ‘Barış Güzeli’ seçildi. Tataristan güzeli Aliya Matkazina üçüncülüğü elde ederken, Kuveyt’ten gelen Natavan Elekberova hem ikinciliği hem de ‘İzmir Güzeli’ unvanını kazandı. Gecenin birinciliğini Norveç’ten katılan 23 yaşındaki May Britt Jensen kazandı. Ödül olarak birinci yurt dışı tatili, ikinci ve üçüncüler ise Marmaris'te tatil kazandı.(dha)