Mehmet Öz eskisi kadar sevilmiyor

Mehmet Öz eskisi kadar sevilmiyor
Mehmet Öz eskisi kadar sevilmiyor
ABD'de 'Q Scores' isimli bir araştırma şirketi ülkede en sevilen ve en nefret edilen ünlülerin listesini yaptı. The Dr. Oz Show'la tanınan ve geçmişte çok ünlü olan doktor büyük düşüş yaşadı.

Yapılan araştırmada, en sevilen ünlüler Tom Hanks ve Morgan Freeman olurken, ülkede en sevilmeyen ünlülerin zirvesinde Kim Kardashian yer aldı. Kanadalı şarkıcı Justin Bieber ise en sevilmeyen ikinci isim olarak dikkat çekti.

Prof. Dr. Mehmet Öz’ün yanında büyük düşüş yaşayan diğer ünlüler ise oyuncu Bill Cosby ve şarkıcı Arianne Grande olarak belirlendi.

Mehmet Öz’ün düşüşünün “şarlatan” olarak nitelendirildiği ve ülkede önde gelen doktorların Nisan ayında Öz hakkında yazdığı mektuptan kaynaklanabileceği belirtildi.

ABD ’Lİ DOKTORLAR ÖZ’E KIZGIN

“The Dr. Oz Show ” ile ABD’de ve dünyada büyük başarılara imza atan Mehmet Öz’ün zayıflamayla ilgili verdiği tavsiyelerle ülkedeki diğer doktorların tepkisini çekti.

ABD’li doktorlar, Öz’ün tavsiyelerini “zırva” olarak değerlendirirken, Columbia Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi Dekanı olan Lee Goldman’a bir mektup göndererek üniversitede Cerrahi Anabilim Dalı Başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü olarak görev yapan Mehmet Öz'ün bu görevlerinden uzaklaştırılması talep etmişti.