Mehmet Teoman sunar

Coco Palace eskiden de kulüpmüş. Yüksek tavanlı bir Beyoğlu sürprizi.
Haber: MURAT ÇELİKKAN / Arşivi

Coco Palace eskiden de kulüpmüş. Yüksek tavanlı bir Beyoğlu sürprizi. Teoman kulübün dekorasyonunu da bizzat kendisi halletmiş.
İyi de etmiş. İçeride dekoratör elinden çıkmış, muntazam, eğlencenin tarzını dikte eden, steril bir havadan eser yok. Duvarların kızılı, kartonpiyerlerin yaldızı, eski koltuklar, eskicilerden toplama lambalar, insana tuhaf bir özgürlük hissi veriyor. Ortadaki koltuk meyhanesi üslubu kırmalı, uzun bar, hemen karşısındaki içinde mumlar yakılıp dilekler dilenen niş, eski paravanlar Beyoğlu tarihine bir gönderme gibi. Nitekim amaçlanan da sanki eski Asmalı mescit dekadansından bir rüzgar estirmek. Saldırganlıktan uzak, eğlenceli bir şehvet vaadi.
Rüyalar aleminden fırlamış, farbalalı, eski bir giysiyle dans eden kız, her gece orada. Arada bir giysi değiştirip beklenmedik bir anda bir opera aryası da söyleyebiliyor. Dans etme konusunda en tutuk insanın bile şöyle ortalarda döne döne dağıtma arzusuna kapıldığı, tanıklıkla sabit. Mekân baskıcı değil. Eğlenirken sizi gözlemiyor.
Sürprizler bitmiyor
Mehmet Teoman'ın son yıllarda adını duyurduğu
DJ'lik serüvenini izlemiş olanlar bilir. Coco Palace'a girdiğiniz anda sizi ne tür bir müziğin karşılayacağını bilmeniz mümkün değil. Müslüm Gürses'den bir hıçkırık,
George Brassens'den bir şanson, tekno müziğin
hafife alınamayacak bir örneği, klasik bir arya, 80'lerden bir rock ya da Nesrin Sipahi'den bir nihavend. Artık ne çıkarsa bahtınıza. Beğeni konusunda da hiyerarşi düşmanı, mümkün olan her duyguya açık bir yelpaze. Coco Palace'ta kendinizi mekânın ve müziğin kollarına teslim edecek kıvama gelmişseniz, ne mutlu size. Geçirdiğiniz birkaç saat, size bir özgürlük duygusu ısmarlayabilir. Meğer ne kadar
'snob'muşsunuz. Seçe seçe kendinize ne kadar az seçenek bırakmışsınız. Oysa işte, bu gece birbirinden dünyalarca farklı onca müzik dinlediniz. Belki o hiç sevmediğiniz türü sevenleri bile anladınız. Teoman'ın sürprizleri bitmez. Bir anda iki gitarlı genç, bir şeyler söylemeye başlayabilir. Rahat olun, bir içki daha içmez misiniz?
Sabah dörde kadar açık
Coco Palace'ın hitap ettiği müşteri de sunduğu hiyerarşi düşmanlığına paralel olarak, çok çeşitli yaş gruplarından oluşuyor. Çok genç clubber'lardan cesareti olan da, en azından arkadaşlarının görmeyeceğini garanti edip bir uğrayabilir. Ama artık ne demekse, orta yaşlı insanların çok genç edepsizlerin baskısı altında mahcup olacakları bir yer değil kısacası. Yine de grubuyla gelen, hiç değilse bir süreliğine kazanır. Bundan sakın yalnız gidemeyeceğiniz anlamını çıkarmayın. Yalnız da eğlenebileceğiniz garanti, tabii gecenin sonunda da yalnız kalıp kalmamak sizin tercihiniz. İstanbul'un sayısı iyice azalan eğlenilebilir gece mekânlarından biri. Rahat olun, cüzdanınız da bu geceden fazla etkilenmez. Her ne kadar bir sürü sanatçıyı ve şöhreti bu mekânda sabah saat dörde kadar eğlenirken görmeniz kabilse de burası Etiler değil, Beyoğlu.
Tel: 0212 251 01 47