Memleket hasretini 'Memleketim FM' giderecek

Memleket hasretini 'Memleketim FM' giderecek
Memleket hasretini 'Memleketim FM' giderecek
TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığına bağlı Avrupa FM radyosu, "Memleketim FM" adıyla internet üzerinden yurt dışındaki Türklere yönelik yayın yapacak.

Türkiye  Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığına bağlı   Avrupa  FM radyosu, "Memleketim FM" adıyla internet üzerinden yurt dışındaki Türklere yönelik yayın yapacak.

Alınan bilgiye göre www.memleketim.gov.tr adresinden yayın yapacak radyonun kuruluşuna ilişkin protokol TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru tarafından imzalandı.

Koru, radyo istasyonunun, TRT ve Dışişleri Bakanlığınca hazırlanan projeyle yurt dışında yaşayan Türkler için kurulduğunu belirterek, Avrupa FM'in artık"Memleket FM" olarak daha canlı, interaktif bir ortamda vatandaşların hizmetine sunabilecek duruma geleceğini ifade etti.


TRT Genel Müdürü Şenol Göka ise radyo yayınlarının etkisinin çok yüksek olduğuna işaret ederek, özellikle yurt dışındaki gençlerin Türkçe'yi daha iyi kullanması ve öğrenmesi için Memleketim FM'in önemli katkı sağlayacağını kaydetti. 


Radyo, tüm dünyadaki Türk vatandaşlarına yönelik müzik ve haber ağırlıklı 24 saat yayın yapacak. (AA)