Meral Okay Matematik Köyü için...

Meral Okay Matematik Köyü için...
Meral Okay Matematik Köyü için...

Meral Okay

'Meral Okay Matematik Köyü'nde doğuyor' gecesine bir çok sanatçı destek verecek

İSTANBUL – Nisan ayında vefat eden senarist, yazar , oyuncu Meral Okay’ın anısına 21 Kasım Çarşamba akşamı, Tim Show Center’da "Meral Okay Matematik Köyü’nde doğuyor" gecesi gerçekleştirilecek. Gecenin geliri Matematik Köyü’ne aktarılacak.


SEZEN AKSU KONSER VERECEK


Amacı gençlere matematiği öğretmek ve sevdirmek olan, 2007 yılında Ali Nesin tarafından kurulan, halkın ve gönüllülerin desteği ile ayakta kalmaya çalışan Matematik Köyü’ne bu özel gecede yeni eller uzanacak. Meral Okay hayattayken, Türkiye ’de alışılmış eğitim kalıplarının dışına çıkan, çocuklara ve gençlere daha zengin ve analitik algı pencereleri açmayı hedefleyen bu kurulusun önemine dikkat çekmişti.
Sayıların hep pozitif olacağı bu gecede, onu sevenler ve geleceğine değer verenler bir araya gelecek ve hem Meral Okay’ın anısını hem de Matematik Köyü’nü yaşatacaklar.
Sezen Aksu’nun konser vereceği gecede Beyazıt Öztürk ve Engin Altan Düzyatan sunuculuk yaparken Ali Nesin, Aziz Akyavaş, Dilara Endican, Durul-Yağmur Taylan, Emine Uşaklıgil, Gül Oğuz, Halit Ergenç, Hande Ataizi, Melisa Sözen, Meryem Uzerli, Murat Yıldırım, Mustafa Atalık, Mustafa Oğuz, Nur Fettahoğlu, Oktay Kaynarca, Ozan Güven, Pelin Akat, Selma Ergeç ve Timur Savcı konuşmacı olacak. (dha)