Merve Büyüksaraç Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verdi

Merve Büyüksaraç Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verdi
Merve Büyüksaraç Cumhurbaşkanı'na hakaretten ifade verdi
2006 yılı Türkiye Güzeli manken Merve Büyüksaraç, sosyal paylaşım sitesi İnstagram'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla savcılığa ifade verdi. Büyüksaraç için savcının istediği adli kontrol uygulanması talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi.

Manken Merve Büyüksaraç, sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret suçlamasıyla savcılığa ifade verdi. Büyüksaraç için savcının istediği adli kontrol uygulanması talebi mahkeme tarafından kabul edilmedi.
 
İstiklal Marşı'ndan uyarlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaretler içerdiği belirtilen 'Ustanın Şiiri' başlıklı bir şiiri İnstagram hesabından paylaşan Büyüksaraç hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında önce ifade veren Büyüksaraç daha sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Basın suçları savcısı Vedat Yiğit'e ifade veren Merve Büyüksaraç, “Ben Instagram hesabımdan paylaşmış olduğum yazıları tam olarak hatırlayamamakla beraber Twitter ve diğer sosyal linkler ile Uykusuz isimli karikatür dergisinden alıntı yapmış olabilirim. Ustanın şiiri isimli şiirin uyarlamasını ben yapmadım. Bana komik geldiği için paylaştım. Ayrıca o tarihte Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret kastım yoktur.” dediği belirtildi. 

Bir arkadaşının bu tür paylaşımlar yüzünden adli işlemle karşılaştığı için kendisini uyarması üzerine sildiğini kaydeden Büyüksaraç, ne zaman sildiğini de hatırlamadığını ifade etti. 

Savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan Büyüksaraç, hakkında adli kontrol uygulanmasını talep edildi. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Büyüksaraç, için mahkeme adli kontrol uygulanması talebini reddetti. (CİHAN)


Gazeteci Sedef Kabaş 'adli kontrol' talebiyle mahkemeye sevk edildi

Savcı, Sedef Kabaş'ı yeniden ifadeye çağırdı


  http://www.radikal.com.tr/127224312722433

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KO ME DİYEN - akanor

  Eskiden bu gibi hakaretlerde, örneğin karikatürist "hakaret edilen Demirel değil, sadece çizgi bir karakter siz benzetmişsiniz" dediğinde ceza almaktan kurtulurdu.

  Çan eğrisi - akanor

  Bu sistemde çok sayıda öğrenci yüksek not alırsa çan eğrisi ortalaması o kadar yüksek çıkar ve alacakları kredi notu düşer o nedenle kopya çekilmesine diğerleri izin vermez. Bir Amerikan sistemidir.

  KORKUTMA VE SİNDİRMEYE YÖNELİK HAREKETLER! - user564606

  Böyle ünlü isimleri seçerek kitleleri sindirmeye yönelik hareketler. Çok kötü bir psikolojik harp uygulaması. Zamanında bunu 12 Eylül darbecileri de denedi şimdi hallerini hep birlikte görüyoruz.