Meryem Uzerli: 'Alman tarafım dakikliğim Türk tarafım...'

Meryem Uzerli: 'Alman tarafım dakikliğim Türk tarafım...'
Meryem Uzerli: 'Alman tarafım dakikliğim Türk tarafım...'
Meryem Uzerli, Birleşik Arap Emirlikleri'nden uydu aracılığı ile yayın yapan Turki Ekstra programı için çarpıcı açıklamalar yaptı.

RADİKAL- Oyuncu Meryem Uzerli, aynaya baktığında 'Starlight' görmediğini, kızı Lara'nın dünyaya gelmesinden sonra tüm korkularından arındığını söyledi. En çok sol bileğini beğendiğini anlatan Uzerli, önümüzdeki günlerde çekilmesi beklenen dizideki rol arkadaşının henüz belli olmadığını anlattı.

'Meryem Uzerli, Zeynep Özek'in Birleşik Arap Emirlikleri'nden uydu aracılığı ile yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında sunucu Liana Dahdouh'un sorularını yanıtladı. Muhteşem Yüzyıl' dizisi ile dünyanın birçok ülkesinin yanı sıra Arap dünyasında da tanınan Uzerli, Alman anne ve Türk babadan hangi özellikleri aldığı sorulunca, "Alman tarafım; çok dakikimdir. Mesela biri bana saat 07.30'da otelden alacağını söylese 1 dakika öncesinden çantam hazır beklerim. Türkler bazen öyle değil. Türk tarafım ise; daha fazla duygusalım. Türkçe şarkılar duyduğumda ağlarım, Almanca şarkı duyduğumda ağlamam" karşılığını verdi.

Almanya'nın başkenti Berlin'deki evinde Türk ve uluslar arası kanalların izlenebildiği halde bunlara ayıracak zaman bulamadığını anlatan Meryem Uzerli, "Hiç televizyon izlemiyorum. Neredeyse 2.5 yıldır sinemaya gitmedim, hiç film seyretmedim. Kızım Lara Şubat'ta doğdu. Akşama kadar sürekli program, animasyon gibi şeyler istiyor. Onu yalnız bırakamıyorsun. Sonra 21.00-21.30'da uyuyunca ben de yoruluyorum, uyuyorum" diye konuştu.

Uzerli, kızı Lara'nın dünyaya gelmesinden sonra karakterinin değiştiğini artık hiçbir şeyden korkmadığını anlatırken, "Lara olmadan önce ona bir şey olabilir diye ufak- tefek şeylerden korkabilirdim. Bu doğal bir şey mi bilmiyorum? Artık hiçbir şeyden korkmuyorum. Korku sıfır. Bu değişti" dedi.

Kızı ile genellikle Almanca konuştuğunu, çeşitli ülke yemeklerini sevdiğini, İtalyan usulü pasta veya spagetti, Türk köftesi, dolma yapabildiğini anlatırken, "Ne kadar lezzetliler onu bilmiyorum. Bana göre; 'okey', yiyorum. Çok iyi yemek yapan biri miyim bunu ben söyleyemem" diye devam etti.

Türkiye 'de rol alacağı yeni televizyon dizisinde oynayacak erkek oyuncunun ismi konusunda sürekli isimlerin ortaya atıldığını hatırlatan Meryem Uzerli, bu konuda şunları söyledi:
"Bu konuda bir sürü haberler çıktı. Bir gün birisi geliyor; 'Rol arkadaşın Kıvanç'mış' diyor. Ne güzel. E tabii ki onu (Kıvanç Tatlıtuğ) çok seviyorum. Acayip süper bir oyuncu. Çok iyi bir karakter, çok da iyi bir insan. Tabii ki onunla oynamak isterim. Ancak, şu an yok öyle bir şey ortada. Şu anda sürekli başka başka isimler geliyor. Hiç belli bir isim yok. Ben de çok merak ediyorum karşımda kimin olacağını."

Meryem Uzerli, dizide 'Ağır' olarak nitelendirilebilecek birçok konu olmasına rağmen senaryonun ağırlıklı olarak aşk üzerine kurulu olduğunu anlatırken, saçını değiştirip-değiştirmeyeceğine ilişkin espirili dille şöyle dedi:

"Bir rol oynarsan onun karakterine yakışan bir tip yaratıyorlar. Orada hiçbir problem yok. Kilo alır- kilo veririm. Saçlarımı boyar, keser, uzatırım. Ama galiba saçım bu renkte kalacak. Çünkü o yazdığımız role uygun bir renk. Yani en azından kırmızı olmasın bir daha. Çünkü; bunu 3 sene yani.. Güzel bir renkti ben bir şey diyemem. Çok teşekkür ediyorum her şey için. Ama kızıl olmasın herkes de duysun şimdi buradan."

"LARA'YA REKLAM FİLMİ ÇEKMEYECEĞİM"
Meryem Uzerli, bir soru üzerine henüz çok küçük olan kızı Lara ile reklam filmi çekmeyeceğini açıklarken, "Günün birinde bir şey yapmak istiyorsa oyuncu veya başka bir şey olarak kamera önü veya arkasında bunu konuşuruz. Ama şu anda o çok küçük ve ben onu bu dünyadan, bu hayattan korumak istiyorum. Buradan söyleyeyim; ne teklifle gelirse gelsinler yapmayacağız" karşılığını verdi.

BEYONCE, NICOLA KIDMAN, KATE BLONDE VE SEMA ERGEÇ
Arap hayranlarına da kendisine gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eden Meryem Uzerli, "Aynaya bakınca 'starlight' görmüyorum. Ama çok teşekkür ediyorum" dedikten sonra "En çok nereni seviyorsun?" sorusuna, "En çok sol bileğim hoşuma gidiyor. Buraya bir şey takıyorum. Sanki güzel burası" karşılığını verirken, "Dünyanın en güzel kadınları" arasında Beyonce, Nicole Kidman, Kate Blonde ve Selma Ergeç'i gösterdi.

"GÖZLERİNİN İÇİNDE IŞIK OLDUĞU MÜDDETÇE.."
Meryem Uzerli, birlikte görüntülendiği Ozan Güven ile ilgili bir soruyu geçiştirmeye çalışırken, "Doğal biri geçmişten konuşmuyorum" dedikten sonra kendisini etkileyebilecek bir adamda, "Doğal, yapmacık olmayan, bir taraftan koruması ve bana sahip çıkması lazım. Diğer tarafta beni özgür bırakması lazım. Görüntü olarak gözlerinin içinde ışık olduğu müddetçe diğer şeyleri görmüyorum zaten. Öyle bir adam beni etkileyebilir" dedi.
Uzerli, Arap hayranlarına sevgi gönderdiğini ifade ederken, "Allah sizi korusun hep sağlıklı kalın inşallah mutlu olursunuz sizi çok seviyorum" dediKten sonra sunucunun Arapça söylediği; "Beni çok sevdiğiniz için mutluyum. Sizi seviyorum" sözlerini tekrar etti. DHA