Metallica'yla dev ekranda Dünya Kupası finali!

Metallica'yla dev ekranda Dünya Kupası finali!
Metallica'yla dev ekranda Dünya Kupası finali!
13 Temmuz Pazar gecesi Arjantin ile Almanya arasında oynanacak FIFA Dünya Kupası final maçıyla çakışan İTÜ Arena'daki Metallica konseri için geri sayım sürerken futbolsever Metallica hayranlarına müjde geldi. Konser biter bitmez final maçı dev ekrandan yayımlanacak!

Heavy metal’in dev grubu Metallica’nın Pozitif Live organizasyonuyla 13 Temmuz’da İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek dördüncü İstanbul konseri, FIFA Dünya Kupası finaliyle aynı saatlere denk geldiği için futbolsever Metallica hayranlarını kara kara düşündürüyordu. Onları biraz olsun rahatlatacak haber, Pozitif Live’dan geldi: Konserin bitimiyle birlikte tüm dünyanın beklediği Arjantin-Almanya maçının hecanlı geçeceği tahmin edilen son anları Metallica sahnesinin dev ekranından canlı olarak izlenebilecek.

Garanti Bankası ana sponsorluğunda gerçekleşecek ‘Metallica By Request’, müzikseverleri interaktif bir Metallica konseri deneyimiyle de tanıştıracak. Konserde seslendirecekleri şarkıları hayranlarının oluşturmasını isteyerek bir ilki gerçekleştiren Metallica’nın internet üzerinden başlattığı oylama sonuçlandı ve konser şarkı listesi ortaya çıktı. Metallica’nın İstanbul konseri için sonuçlanan şarkı listesi şöyle: ‘Master of Puppets’, ‘One’, ‘Fade to Black’, ‘Enter Sandman’, ‘Sad But True’, ‘Seek and Destroy’, ‘Wherever I May Roam’, ‘The Unforgiven’, ‘For Whom the Bell Tolls’, ‘Nothing Else Matters’, ‘Welcome Home (Sanitarium)’, ‘Turn the Page’, ‘Creeping Death’, ‘...And Justice for All’, ‘Orion’ ve ‘The Memory Remains’. Bu parçalara ek olarak seyirciler, konser sonunda grubun çalacağı BİS şarkıları arasından ‘Fuel’, ‘Battery’ ve ‘Whiskey in the Jar’dan bir tanesini seçip gecenin muhteşem finalini belirleyecek.

Tam 12 TIR’la İstanbul’a gelen Metallica’nın ‘sahne önü’ ve ‘tribün 2’ biletleri de tükenmek üzere. Biletler Biletix’te.