Mevlüt Tezel'den Gonca Vuslateri'ne sert tepki

Mevlüt Tezel'den Gonca Vuslateri'ne sert tepki
Mevlüt Tezel'den Gonca Vuslateri'ne sert tepki
Oyuncu Gonca Vuslateri'nin 'Hiç ama hiçbir Türk'ten çocuk yapmayı düşünmüyorum' sözleri gündeme oturdu. Sabah yazarı ise Vuslateri'ye 'Cihangir ırkçısı' dedi, ağır sözler geldi.

Oyuncu Gonca Vuslateri'nin 'Hiç ama hiçbir Türk'ten çocuk yapmayı düşünmüyorum' sözleri gündeme oturdu. Sabah yazarı ise Vuslateri'ye 'Cihangir ırkçısı' dedi, ağır sözler geldi.

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, 'Cihangir ırkçısı' başlıklı yazısında Vuslateri'ye çok ağır sözlerle yüklendi, ' ABD 'de oyuncu olmayı dene' dedi.

İşte o yazı:

"Hep aşk hayatımla ilgili bir şeyler yazılıyor ama benim son beş-altı sevgilim hep Amerikalı'ydı.

Sanki Amerikan kasabasında sıradan bir kız gibi yaşıyorum aşk hayatımı. Hiç ama hiçbir Türk'ten çocuk yapmayı düşünmüyorum.

Bütün yakın arkadaşlarım Türk erkeği ama kalbimi kıran ırka bir daha dönesim yok.

Alkol, kadın , zenginlik, ukalalık... Bana bunun olmadığı bir Türk erkeği gösterebilir misin?"

Gonca Vuslateri, dikkat çekmeye çalışırken bu kez limitleri zorlamış. Eminim bu açıklaması gündem olduğu için Gonca Hanım evinde sevinç taklaları atıyordur. 

ABD'DE OYUNCU OLMAYI DENE

'Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim'; klişe ama çok doğru bir söz. Sen bugüne kadar cihangir'de hep boş beleş çapkınlara rastladıysan, Türk erkeğinin bunda suçu ne?

Etrafınız yakışıklı, entel, anlayışlı 'Beyaz Türk' aktörlerle kaynıyor, onları da mı istemezsiniz Gonca Hanım? Ayrıca Gonca'nın bu sözleri ırkçlığa girmiyor mu? "Ben zengin oyuncu olmadan sakın ölme Attila Özdemiroğlu" diyerek saçmalayan bir oyuncudan başka nasıl bir açıklama beklenir ki?

Bir de bu hanımefendi kendini 'marjinalim' diye pazarlamıyor mu, asıl trajikomik olan da bu! Gonca Vuslateri gibi tipleri gençler; marjinal, asi, solcu sanıyorlar. Yahu bir solcu; kendi insanını, halkını aşağılar mı? Kendi insanını yerin dibine sokup 'Ama ben farklıyım' demek bizim klasik kofti solcu taktiğidir. Madem kendi halkını sevmiyor, Gonca Hanım ABD'de oyuncu olmayı denesin, bakalım bu kadar kolay ünlü olabiliyor mu... 

Gonca Vuslateri: Hiçbir Türk'ten çocuk yapmayı düşünmüyorum

Gonca Vuslateri'nin Amerikalı sevgilisi

Vasfiye Teyze rolü Gonca Vuslateri'yi hastanelik etti

Gonca Vuslateri: 'Günde üç kez pas pas yaparım'


  http://www.radikal.com.tr/134509313450931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ONLAR SABAH'SA BİZ AKŞAMIZ, FAKAT... - Ali Karatay

  Vuslateri'nin sözleri rahatsız edici. Ulusal kimlikler de dahil bütün kimlikler eleştiri konusu yapılabilir, fakat bu şekilde mi? Yani bu sözün, "Asla bir siyahla ya da Ermeni'yle birlikte olmam" sözünden bir farkı var mı? Tamam yapmazsan yapma da, bu sana soruldu mu, neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissediyorsun? Gel bu Türk tipini değiştirmek için mücadele edelim, desek kaçarsın, ama 77 milyon insanı da bir torbaya doldurup çöpe atarsın, burada mantık da yok etik de, kusura bakmasın!