Mevsimlerden aşk mı?

Mevsimlerden aşk mı?
Mevsimlerden aşk mı?

FOTOĞRAF: MUHSİN AKGÜN

Ahu Yağtu'yu modelliğiyle, oyunculuğuyla tanıma fırsatı bulamayanlar, Cem Yılmaz'ın yanında görüntülendiği kareyle eksiği giderdi. Modele o kareyi, oraya gelene kadar hayatında olup bitenleri sorduk
Haber: ALİ TUFAN KOÇ - alitufankoc@gmail.com / Arşivi

İsminin önünde birden çok meslek sıfatı bulunduran Ahu Yağtu’nun fotoğrafları “İşte Cem Yılmaz’ın yeni sevgilisi” resimaltıyla düştü magazin sayfalarına. Birkaç gün geçmeden, bu kez başka bir oyuncunun elinden tuttuğu gibi ‘poz verdi’. Kimilerine göre samimi olmayan, tezgahtan ibaret bir kareydi. Magazin basını ‘Cem Yılmaz’la aşk yok’ pozu olarak yorumladı. Peki, Ahu Yağtu ne diyor? Elimizde iki fotoğraf, teybi uzatmış açıklama beklerken Yağtu hiçbir şeyi yalanlamıyor, inkar da etmiyor. “Sadece arkadaşız” demezken “Sadece sevgiliyiz” de çıkmıyor ağzından. Cansu Dere’den söz açılmışken gelen “Yakın arkadaşın eski sevgilisiyle birlikte olunabilir mi?” sorusuna yanıtı: “Kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez.” “Yani?” “Yani, işte…” diyor ve ekliyor: “Ne anlıyorsanız…”
***
Ahu Yağtu’nun ikinci el ve vintage tasarımların bulunduğu butiği Second Chance’e doğru yol alırken, kapıda basın danışmanı tarafından karşılanıyoruz. Dakika bir gol bir, kapı önü pazarlık başlıyor. Basın danışmanının rica minnet “Aman Cem Yılmaz’ın adını ağzınıza almayın” laflarına karşılık “Hele bir başlayalım…” desek de anlıyoruz ki buradan üçlü röportaj çıkacak: Ben, Ahu Yağtu ve basın danışmanı… 

Model, oyuncu, stil danışmanı, butik sahibi… Hangisinden başlayalım?
İlk modellik başladı. Oradan yola çıktım. Biz de oradan yola çıkalım.
Sizi sırtlayan, iskelet mesleğiniz hangisi oldu? Ya da gönlün en çok orada olduğu alan var mı?
Var tabii. Asıl oyunculuk. Modellikle başlayan fakat oyunculukla devam eden bir hayatım oldu. Stil danışmanlığı ve butik de sonradan geldi.
Kariyeriniz en çok Ece Sükan ile kesişti, öyle değil mi?
Bazı noktalarda, evet…
Kıyaslama yapıldığı zaman rahatsızlık veriyor mu?
Hayır, vermiyor. Ece Sükan’ı bir kıyas kabul etmiyorum. Aynı paralellikte gittiğimiz, aynı işleri yaptığımız için insanların kafasında böyle bir algı oluşması çok normal. Ama ben öyle algılamıyorum. Farklıyız çünkü. Mağazalarımız bile… Benimki hayır işine gidiyor, onunki ticari. Üstelik o mağazayı benden altı ay sonra açmıştı. 

Cem Yılmaz’la ilişki:
“Ne anlıyorsak o”

Uzun yıllar bir magazin figürü değilken, geçen haftalarda arka arkaya farklı karelerle magazin sayfalarında olman üzdü mü, canını acıttı mı?
Üzmüyor. Üzüldüğüm, kırıldığım bir durum yok. Hepimiz göz önünde olan insanlarız.
Farklı kişilerle farklı poz ‘talihsizlik’ mi?
Magazinci arkadaş da kendi işini yapmaya çalışıyor. Ben de kendi hayatımı yaşamaya çalışıyorum. Öyle talihsiz bir şekilde iki kez denk geldik diyelim.
Peki, Cem Yılmaz?
(Basın danışmanı araya girerek…) Açıklama yapmayacak kendisi.
(Yağtu da doğrularcasına gülerek…) Evet, açıklama yok.
(Yani Cem Yılmaz’la da ilişki olabilir. Serkan Altunorak’la da. Ya da hiçbiriyle…)
Durumu açıklığa kavuşturmak istemez misiniz?
Yorum yok…
Uzun bir süre Can Soylu ile birlikteydiniz. Onun mağazası, Lastik Pabuç da birkaç adım ileride. Hâlâ görüşüyor, konuşuyor musunuz?
Buna da cevap yok…
Cem Yılmaz haberi gazetelere şöyle yansımıştı: “ ‘İdolü’ dediği Cansu Dere’nin eski sevgilisiyle birlikte”
Nasıl yansıtıldığını takip etmedim ama idolden kastım şuydu: Biz zamanında Selma (Ergeç), Sedef (Avcı) ve Cansu (Dere)’dan oluşan bir gruptuk. Hepsi oyunculuk alanında çok güzel şeyler yaptı. “Ben de onların yolunda ilerliyorum” demiştim zamanında.
Öznesi olmayan bir soru: Bir insan, idolü olarak gördüğü birinin ya da yakın arkadaşının eski sevgilisiyle birlikte olabilir mi? Etik olarak senin için yanlış bir tarafı var mı?
Yani bilmiyorum ki işte. Kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez bence.
Yani?
Yani işte. Ne anlıyorsanız…
(Basın danışmanı tekrar araya girerek…) Başka?
Selma Ergeç, Sedef Avcı ve Cansu Dere’yle hâlâ görüşüyor musunuz?
Sık olmasa da görüşmeye çalışıyoruz.
Sizin kariyerinize daha yakın, oyuncu/model olarak ilerleyenlerden kim var?
(Basın danışmanından bir pas daha) “Demin saydıkların olabilir.” Evet, Selma Ergeç ve Sedef Avcı…