MGD'nin yıldızı 'Muhteşem' ekibi

MGD'nin yıldızı 'Muhteşem' ekibi
MGD'nin yıldızı 'Muhteşem' ekibi
Magazin Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen '20. Altın Objektif Ödülleri'ne, haftaya ekrana veda edecek 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi dört ödülle damga vurdu.

Lera Fresca, Cinemarine sponsorluğunda CVK Park Bosphorus Taksim Otel’de yapılan törende, bu sezon sona erecek 'Muhteşem Yüzyıl'a 'En İyi Dizi' ödülü başta olmak üzere dört ödül gitti. Sultan Süleyman'ı canlandıran Halit Ergenç 'En İyi Erkek Oyuncu' seçilirken, Hürrem Sultan'ı oynayan Vahide Perçin 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne layık görüldü. Dizinin yapımcısı Timur Savcı da 'MGD Özel Başarı' ödülünün sahibi oldu.

Star TV'de yayımlanan 'Aramızda Kalsın', 'En İyi Komedi Dizisi' seçilirken, Binnur Kaya ve Uğur Yücel bu dalda 'En İyi Oyuncu' ödüllerinin sahibi oldu. 'Dila Hanım'la da Hatice Şendil 'Drama Dizisi Dalında En İyi Kadın Oyuncu' oldu. Aynı diziden Erkan Petekkaya ve ATV'de yayımlanan 'Karadayı'dan Yurdaer Okur ise 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü paylaştı. 'O Ses Türkiye 'ye de 'En İyi Eğlence Yarışması' ödülü verildi. 

Ahmet Kaya anması
Behzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası törende, 15 yıl önce aynı organizasyonda çatal-bıçak atılarak protesto edilen Ahmet Kaya'yı andı. Orkestra, repertuvarda sözleri Atilla İlhan'a, bestesi Ahmet Kaya'ya ait 'Mahur Beste'ye yer verdi. Şarkının sonunda Behzat Gerçeker, Ahmet Kaya için "Ruhu şad olsun" dedi.

Gecede Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle Türk sinemasının 100 yılına damga vuran efsane oyuncular da ödüllendirildi.
Cüneyt Arkın, Ediz Hun, Fatma Girik, Filiz Akın, Göksel Arsoy, Gülşen Bubikoğlu, İzzet Günay, Kadir İnanır, Müjde Ar, Münir Özkul, Selma Güneri, Serdar Gökhan, Şener Şen, Tarık Akan, Hülya Koçyiğit, Yusuf Sezgin ve Türkan Şoray, '100. Yıl Özel Ödülü'nün sahipleri oldu.'Yaşam Boyu Onur Ödülleri'ne ise usta oyuncular Salih Kalyon ve Ali Poyrazoğlu ile usta yönetmen Erden Kıral layık görüldü. MGD Tiyatro Özel Ödülü'nün sahibi ise Ali Poyrazoğlu oldu. 

Sinema kategorisinde 'En İyi Sinema Filmi' ödülüne komedi dalında 'Eyvah Eyvah 3', drama dalında 'Sadece Sen' layık görüldü. 'Sadece Sen'in yönetmeni Hakan Yonat'a 'En İyi Sinema Yönetmeni" ödülü de verildi. En iyi erkek sinema oyuncusu 'Sadece Sen' ile İbrahim Çelikkol seçilirken, 'En İyi Kadın Sinema Oyuncusu' ödülüyse 'Eyvah Eyvah 3' filmiyle Demet Akbağ'a verildi. 

Törende müzik dünyasının başarılı isimleri de ödüllendirildi. Yılın En İyi Şarkısı Gülşen İmzalı 'Yatçaz Kalkçaz Ordayız' seçilirken, 'En İyi Albüm Ödülü', 'Beni Durdursan mı?' ile yine Gülşen'e gitti. Funda Arar 'En İyi Kadın Yorumcu' seçilirken, erkekler kategorisinde 'En İyi Yorumcu' ödülünün sahibi Emre Aydın oldu. 'En İyi Proje Albümü' ödülü ise Aysel Gürel anısına hazırlanan 'Ayselin' albümüne verildi.

'Muhteşem' ekibi otelde suit tuttu
 

Haftaya izleyiciye veda edecek olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinin ekibi, törenin düzenlendiği otelde suit tuttu. Eğlenceye odada başlayan ekip, törenin ortalarına doğru salona inerek ödüllerini aldı. Geceye dernek üyelerinin yanı sıra sanat ve siyaset dünyasından da pek çok ünlü katıldı. CHP Milletvekili Melda Öner, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedaroğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın da davetliler arasında bulunduğu gece renkli görüntülere sahne oldu. (NTVMSNBC, Hürriyet)