Miami'de sanat ve dedikodu

Miami'de sanat ve dedikodu
Miami'de sanat ve dedikodu

Kehinde Wiley nin Femme Piqu e Par Un Serpent eseri fuarın açılışında sergilendi.

Geçen hafta sanat dünyası Miami sahiline akın etti. Yıldızlar, sanatçılar ve onlarla görülmek isteyenler Art Basel fuarındaydı

Art Basel’e sadece sanat için gidilmez. Bu yıl da ziyaretçiler gün içinde 250 galerinin 2 bini aşkın sanatçısının eserlerine göz gezdirdi, koleksiyonerler notlarını aldı, ama asıl hareket gece yaşandı. ‘Design District’in güneşli sokakları, W, Standard ve Soho Beach House’un bahçesi, terası yıldızlarla doldu. Şehrin yeni restoranı Cecconi’s en ışıltılı partilere ev sahipliği yaptı. Uzun süren gecelerin son durağı hep Parizyen gece kulübü Baron oldu. Kapıdaki deri ceketli Fransız güvenlik görevlisi misafirlerin sanata ne kadar harcadığından çok üstüne başına önem verdi. Çarşamba gecesi LCD Soundsystem’ın verdiği konser kalabalığı Raleigh’e topladı. Parti o kadar üst düzeydi ki, bir ara ünlü sanatçı/koleksiyoner Johnny Pigozzi bile çitlerin arkasından içeri girmek için çabalıyordu.
Bu kadar eğlenceden sonra akşamdan kalma sanatseverler De La Cruz’da Jennifer Rubell’in düzenlediği dokuzuncu geleneksel “yemek enstalasyonu” kahvaltısına katıldı. Bu bildiğiniz kahvaltılara benzemiyor tabii. Misafirler Alis Harikalar Diyarı’nda gibi bir tavşan deliğinden bahçeye ulaşıyor, kuru meyvelerle süslü eserleri izliyor.
Sanat Miami’yi sofistike bir dantel gibi örmüşken, daha genç kesim, deneysel keşiflerden çok, geleneksel parti havasındaydı. W Lounge Stavros Niarchos, Alex Dellal gibi isimleri ağırladı. Roman Abramoviç’in sevgilisi Dasha Zhukova da otelde düzenlenen Andy Warhol gecesini kaçırmadı.


    ETİKETLER:

    sanat