Michael Jackson bugün dev törenle uğurlanıyor

Michael Jackson bugün dev törenle uğurlanıyor
Michael Jackson bugün dev törenle uğurlanıyor

Kralın anılacağı törene saatler kala, açık arttırmada tek bir biletin fiyatı 100 bin dolara kadar çıktı. FOTOĞRAF: AFP

Michael Jackson için Staples Center'da düzenlenecek anma törenine katılabilmek için 1 milyon 600 bin kişi başvurdu ama sadece 8 bin 750 kişi bilet kazanacak

LOS ANGELES - Michael Jackson’ın uyuşturucu kullanıp kullanmadığını öğrenmek için yapılan otopsinin devam etmesi üzerine pop kralı, Los Angeles Mahkemesi’nin de onayıyla beyinsiz gömülecek. Aile anma törenini ertelemek yerine böyle bir karar alındığını duyurdu.
Polis, Staples Center’da bugün gerçekleşecek törene biletsiz katılımcıları önlemek amacıyla civar sokakları trafiğe kapatacak. Törene katılabilmek için 1 milyon 600 kişi başvurdu. Ancak sadece 8 bin 750 kişi iki kişilik bilet kazanacak. Bilet kazanma şansı 183’te 1 olarak açıklandı. Töreni 11 bin kişi Staples Center’da, 6 bin 500 kişi yakın bir salonda takip edecek.
Ünlü şarkıcının ölümüyle ilgili iddialar son hız sürerken Jackson’ın şoke edici bir videosu gün yüzüne çıkarıldı. Jackson videoda çocuk istismarı iddialarına karşı kendini savunuyor. Neverland personelinin ortaya çıkardığı kasette iddialar sorulurken Jackson, sinirli bir biçimde gülüyor, aksi aksi inliyor, yüzünü elleriyle kapatıp garip davranışlar sergiliyor.
Kasetin bir yerinde de Jackson, gey olmadığı konusunda ısrar ederek, kadınların ilgisini çektiğini anlatıyor. Videoda Jackson ayrıca, derisinin rengini değiştirmek için ameliyat olmadığını, siyah olmaktan gurur duyduğunu söylüyor. Daha önceki haberlerde Jackson’ın yakın arkadaşları sanatçının babasına benzemektan mümkün olduğunca kaçınmak istediği için estetik ameliyat olduğunu anlatmıştı.

Tarkan: Onu ‘Unutmamalı’
Michael Jackson’ı ananlar arasına Tarkan da eklendi. Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde düzenlenen 16. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde, Michael Jackson resmi basılı bir tişörtle sahneye çıkan Tarkan, ‘Unutmamalı’ şarkısını da ona ithaf etti. Tarkan, “Biliyorum ki o, hepimizin hayatında, gönüllerinde çok önemli bir yer tutuyor. Çünkü biz onun şarkılarıyla büyüdük. Michael Jackson, bu dünyaya gelmiş geçmiş en büyük pop starıdır. Ben çok üzüldüm onun vefatını duyduğumda ve bu gece onu birlikte anmak istiyorum ‘Unutmamalı’yla. Michael Jackson; seni seviyoruz, hep kalbimizde olacaksın şarkılarınla” dedi. (aa, afp)