'Michael sürekli midesini yıkatırdı'

'Michael sürekli midesini yıkatırdı'
'Michael sürekli midesini yıkatırdı'

BETödül töreninde Ne-Yo ve Jamie Foxx ?I?ll be there?i seslendirdi (solda). Jackson?ın çocuklarıyla çekilmiş fotoğrafları ilk kez yayımlandı. Michael Jackson fotoğrafta bir partide Prince ve Paris ile görülüyor. fotoğraf: reuters

Çocuklarının bakıcısı, Michael Jackson'ın ağrı kesiciler yüzünden devamlı midesini yıkattığını söyledi. Kral, BET ödül gecesinde başroldeydi

Janet Jackson, BET töreninde kardeşini anarken, baba Jackson’ın kahkahası tepki çekti.
fotoğraflar: ap


LONDRA - Los Angeles’taki evinde hayata veda eden pop müziğin kralı Michael Jackson’ın çocuklarının eski bakıcısı, hemşire Grace Rwaramba sanatçıyla ilgili açıklamalarına devam ediyor. Bakıcı son olarak, Jackson’ı aldığı analjezikler (ağrı kesiciler) yüzünden midesini düzenli olarak yıkattığını söyledi. 42 yaşındaki Rwaramba, aralıkta işten çıkarıldığını ve çocukların geleceğiyle ilgili kaygıları olduğunu, onları görebilme umuduyla Avrupa’dan Los Angeles’a gittiğini anlattı.
Rwaramba, The Sunday Times’a yaptığı açıklamada, Michael Jackson’ın analjezik bağımlısı olduğunu söyledi ve “Çok sık midesini yıkardı. Bir gün öyle kötü oldu ki çocukların onu görmesine izin vermedim. Çok az yiyor, çok fazla farklı analjezik ilacı karıştırıp alıyordu” dedi. Müdahale etmeleri için bir keresinde şarkıcının annesi Katherine ile kız kardeşi Janet’i çağırdığını anlatan Rwaramba, Michael’ın kendisini ihanetle suçladığını ve küstüğünü söyledi. 

Ödül töreninde anma... 
Bu arada ABD’de müzikten sinema ve spora kadar yılın başarılı sanatçılarına verilen BET ödülleri töreninde sahneye çıkan Janet Jackson, kardeşi Michael Jackson’ı hayranlarıyla birlikte andı. Törende en iyi R&B erkek şarkıcısı Ne-Yo, en iyi  kadın R&B kadın şarkıcısı Beyonce, en iyi R&B grubu Day 26, en iyi hip hop erkek şarkıcı Lil Wayne ve en iyi hip hop kadın şarkıcı M.I.A. seçilirken, geceye Michael Jackson damgasını vurdu.
Janet Jackson, Black Entertainment Television tarafından düzenlenen ve bu yıl dokuzuncu kez sahiplerini bulan BET ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, “Michael sizin için bir ikon, bizim için aileydi. Hepimizin kalbinde sonsuza dek yaşayacak” dedi. Ailesi ve kendisi adına gösterilen sevgi ve destek için teşekkür eden Janet Jackson, Michael Jackson’ın çok özleneceğini de dile getirdi. Janet Jackson’ın konuşmasının ardından Ne-Yo ve Jamie Foxx da, Michael Jackson’ın kardeşleriyle kurduğu Jackson Five adlı grubun ‘I’ll Be There’ parçasını seslendirdi.
Jackson’ın ailesi de bir basın açıklaması yaptı. Yazılı açıklamada, “Hayatlarımızın en karanlık anlarından biri olan bu an, karşı karşıya kaldığımız bu ani trajediye uygun sözcükler bulmak zor. Sevgili oğlumuz, kadeşimiz, üç çocuk babası Michael öyle beklenmedik, öyle trajik bir biçimde, öyle erken gitti ki... Biz ailesini yıkık bir halde ardında bıraktı, dış dünyayla iletişim kurmak bizim için neredeyse imkânsız” dendi.
“Michael’ı sonsuz özlüyoruz, acımızı kelimelerle tarif etmek imkânsız. Ama Michael, kendimizi bırakmamızı istemezdi. Dolayısıyla, dünyadaki bütün sadık sevenlerine ve hayranlarına, Michael’ı böylesine sevenlere teşekkür etmek istiyoruz. Umutlarınızı yitirmeyiniz. Çünkü Michael, hepinizin kalbinde yaşamaya devam edecek” diyen aile üyeleri sanatçının hayranlarına teşekkür etti. 

‘Tiksindirici kahkaha’
Baba Joseph Jackson da kişisel açıklamasında “Torunlarım sizlerin onlara ve babaları Michael’a göstermiş olduğunuz sevgi ve destekten derinden etkilenmiştir” dedi. Joe Jackson açıklamadan önce,  yakın arkadaşı, insan hakları savunucularından politikacı ve papaz Jesse Jackson ile kahkaha atarken görüntülendi. İngiliz gazeteleri, haberi ‘En tiksindirici kahkaha’ başlığıyla duyurdu. 

Vasiyeti araştırılıyor
Jackson’ın vasiyetini yazıp yazmadığı henüz bilinmiyor. Jackson ailesinin avukatı Londell McMillan, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, vasiyetin olduğuna dair bazı iddialar olduğunu, bu konuyu araştırdıklarını ancak aileye henüz bir vasiyetin ulaşmadığını söyledi. McMillan, vasiyet yoksa Jackson’ın mirasının çocuklarına kalacağını, çocuklara kalan mirasın, şarkıcının ebeveynlerince idare edileceğini ve denetleneceğini söyledi.
Jackson’un ölümünü fırsat bilen bilgisayar korsanları, ünlü şarkıcıyla ilgili hazırladıkları spam ve virüsleri bilgisayar kullanıcılarına göndermeye başladı. Ölümünün resmi olarak açıklanmasının ardından tüm dünyada milyonlarca hayranı, Jackson’ın ölümü ve hayatıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için internete otururken, siber korsanlar da bu merakı lehlerine kullanmak üzere harekete geçti.

Türk ev sahibi üzgün
Jackson’ın Londra’daki Türk evsahibi Ruşen Osman Ertosun da kralın ölümünün kendisini çok üzdüğünü söyledi. Jackson’ın 8 Haziran’da başlaması planlanan Londra konserleri ve sonrasında kullanmak üzere 1 milyon sterline bir yıllığına kiraladığı 28 odalı Foxbury Manor Malikanesi’nin sahibi Ruşen Osman Ertosun, “Ağabeyimi kaybetmiş kadar üzgünüm” dedi. Uluslararası gösteri standartlarına sahip salon sirki olma özelliğindeki Türkiye Sirki de Marmaris Amfi Tiyatroda’ki gösterisini Michael Jackson anısına yaptı. (Yaşam Servisi)