Michael'ın ebedi adresi hâlâ belli değil

Michael'ın ebedi adresi hâlâ belli değil
Michael'ın ebedi adresi hâlâ belli değil

Jackson?ın anma töreninde salonu ağlatan kızı Paris?le oğlu Prince?i, halaları Janet (solda) ve La Toya teselli etti.

LOS ANGELES - Önceki gün Los Angeles’taki Staples Center’da binlerce hayranının ve yakınlarının katıldığı bir anma töreniyle uğurlanan Michael Jackson’ın ölüm sertifikasında, ölüm nedeni belirtilmedi. Halk Sağlığı Ofisi tarafından açıklanan sertifikada, ölüm nedeni olarak ‘Ertelendi’ ifadesi yer alan şarkıcının beyni hâlâ inceleniyor. Bazı ailelerin defin işlemini incelenen parçanın geri verilmesine kadar geciktirdiğini belirten bir yetkili, Jackson ailesinden böyle bir talep gelmediğini belirterek “Onlardan son duyduğum, defin işlemini henüz yapmayacakları” dedi. Yüksekokul mezunu ve boşanmış olmasının yanı sıra meslek hanesinde ‘müzisyen’, ırk hanesinde ‘siyah’ yazan Jackson’un ölüm sertifikasında defnedileceği yer belirtilmedi.

Asıl anma doğum gününde...
Dün Tmz.com adlı internet sitesinde Neverland malikânesine bir helikopterin iniş yapıp bir başkasının da buradan havalandığının görüldüğü, ancak Jackson’ın naaşının ikisinde de olmadığı duyuruldu.
Showbiz411.com internet sitesindeki bir habere göreyse, Jackson’a önceki gün yapılan anmanın devamı gelecek. Haberde, Jackson’ın 51. doğum günü olan 29 Ağustos’ta, Londra’daki O2 Arena’da gerçek bir anma konseri planlandığından bahsedildi.
Staples Center’da sınırlı sayıda hayranın, sıkı güvenlik önlemleriyle alındığı anma törenine damgayı, kralın 11 yaşındaki kızı Paris-Michael Katherine Jackson vurmuştu. Paris, kısa duygusal konuşmasında Jackson’un, birinin hayal edebileceği en iyi baba olduğunu söylemiş ve konuşmasını, “Sadece onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum” sözleriyle bitirmişti.
Gecede eski Güney Afrika Başkanı Nelson Mandela ve Elizabeth Taylor’ın mesajları okunmuş; Mariah Carey, Usher, Lionel Richie, Steive Wonder seslendirdikleri şarkıları Jackson’a ithaf etmişti. 2007’de ‘En iyi yardımcı kadın oyuncu’ Oscar ödülünü alan Jennifer Hudson’ın da sahneye çıktığı törende ünlü aktris Brooke Shields, 13 yaşında tanıştığı Jackson’la olan çocukluk anılarını seyircilerle gözyaşlarıyla paylaşmıştı. Shields, Jackson için “İkimiz de çok erken zamanda yetişkin olmak zorunda kaldık ama bir aradayken eğlenen iki küçük çocuktuk” demişti. 

Çin’de Neverland’in ikizi
Bu arada, Çin’in Şanghay kentinde, Michael Jackson’un hatırasına, onun ünlü Neverland çiftliğinin benzerinin inşa edileceği açıklandı. Yerel Morning Post gazetesi, Şanghay yakınlarındaki Çongming adasında 667 metrekarelik  alanda inşa edilecek çiftliğin bir yıl içinde tamamlanacağını duyurdu. Yaklaşık 15 milyon dolara mal olması planlanan çiftlikte bir gölet, sinema ve hayvanat bahçesinin bulunacağı, ayrıca  Jackson’a ait bazı eşyaların sergileneceği belirtildi. (Yaşam Servisi)