Michelle, Barack'ı anlattı

Michelle, Barack'ı anlattı
Michelle, Barack'ı anlattı

Michelle Obama: Barack hep gösterişsizdi, hep öyle kalacaktır.

Yeni first lady Michelle Obama'nın ağzından, başkanlık koltuğuna oturacak eşinin gençliği...

WASHINGTON - 20 Ocak’ta ABD’nin yeni first lady’si olmaya hazırlanan Michelle Obama, taze ABD başkanı eşi Barack Obama’yla nasıl tanıştıklarını anlattı. Bayan Obama, perşembe CNN’de yayımlanan söyleşide eşi hakkında; “Diğer insanların ne düşündüğünü umursamazdı. Modayı takip etmezdi; daha çok işiyle ve nasıl göründüğünden çok ne yaptığıyla ilgilenirdi. Hep gösterişsiz bir erkekti, hep de öyle olacaktır” dedi.
Taze first lady, gelecekte eşi olacak adamın adını ilk duyduğunda, bir çok insanın Barack Obama adını ilk duyduğunda düşündükleriyle aynı şeyi hissettiğini söylüyor. Michelle Obama’nın, Kenyalı siyah babayla Kansaslı beyaz annenin oğlu olarak, yaşamının bir kısmını Endonezya’da geçiren bir adam olduğunu öğrendiği Obama hakkındaki ilk izlenimleri, ‘Komik, kendini fazla ciddiye almayan, egzotik bir geçmişe sahip ama ayakları yere basan bir erkek’ olduğu...
Michelle Obama, eşinin değişmediğini de ekledi: “Hâlâ evlendiğimiz zamanki pantolon ve gömleklerini giyer, insanlar onun en iyi giyinen erkek olduğunu söylediklerinde gülüyorum. Sanırım bu uzun, ince olduğu için iyi görünmesinden kaynaklanıyor. Ama yakından bakarsanız pantolonların arkasında bir delik olduğunu görürsünüz. Ve ayakkabılar... Geçen gün Barack’a yeni bir çift ayakkabıya ihtiyacı olduğunu söyledim.” (afp)