Miles Davis'e flamenko yorum

Miles Davis'e flamenko yorum
Miles Davis'e flamenko yorum
20. İstanbul Caz Festivali bu akşam Barselonalı piyanist Chano Dominguez'in Miles Davis'in 50 yıl önce çıkan efsane albümü 'Kind of Blue'yu flamenko meşrebine göre yorumladığı konserine ev sahipliği yapacak.

Bu akşam festivalin en özel mekanlarından İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin avlusundan flamenko ezgileri yükselecek. Barselonalı piyanist Chano Dominguez, Miles Davis’in 50 yıl önce çıkan efsane albümü ‘Kind of Blue’yu flamenko meşrebine göre yorumladığı ‘Flamenco Sketches’ albümüyle sahnede. Konserde Dominguez’e bir flamenko dansçısı ve vokalisti eşlik edecek. Müzik yazarı Murat Beşer, albümle ilgili “Bu proje modern cazla flamenkonun kesişim kümesinde oluşan alelade bir sentez, kuru kuruya bir yeniden canlandırma değil. Miles ruhuna sonuna dek sadık, hem günümüzü hem de gelenekleri içine sindire sindire yerleştirmiş bir müzik bu” yorumunu yapıyor. (İstanbul Arkeoloji Müzesi Avlusu, 21.30)

Bugün ayrıca:

Son dönemlerde adından çokça söz ettiren caz vokal Ece Göksu, dünyanın en iyi armonika virtüözlerinden Gregoire Maret’yle birlikte 2012 yılında yayımladığı albümü ‘Masal’dan parçaları dinleyicilere sunacak. (Salon İKSV, 22.30)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İKSV

  ,

  caz

  ,

  Müzik

  ,

  Akşam

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  Modern

  ,

  bu akşam