Miley Cyrus'un evsiz arkadaşı polise teslim oldu

Miley Cyrus'un evsiz arkadaşı polise teslim oldu
Miley Cyrus'un evsiz arkadaşı polise teslim oldu
Ünlü şarkıcı Miley Cyrus'un MTV Video Müzik Ödüllerine (VMA) beraber katıldığı evsiz genç, polise teslim oldu.

Ünlü yıldız Miley Cyrus'la beraber ödül gecesine katılan, Cyrus’a verilecek ödülü onun adına kabul eden 22 yaşındaki Jesse Helt, ülkedeki evsizlerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir konuşma yapmıştı. Bu konuşma sonrasında hakkında Oregon eyaletinde çıkarılmış bir tutuklama kararı olduğu ortaya çıkmış, Helt’in ne yapacağı merak konusu olmuştu. Salı günü polise teslim olan Helt, 2500 dolarlık bir kefalet ödeyerek tutuksuz yargılanmak üzere s.

Jesse Helt, birkaç yıl önce işlediği hafif bir suçtan ötürü suçlu bulunmuş, 30 gün hapis sonrasında şartlı tahliye edilmişti. Kasım 2011’de tahliye şartlarını ihlal ettiği için hakkında arama kararı çıkarılmıştı. Hükümlülerin topluma tekrar kazandırılmasıyla görevli ofiste çalışan Martin Silbernagel, Helt’in 2 hafta içinde hakim karşısına çıkacağını söyledi.

Helt 2011 yılında Los Angeles’a gitmiş, model olarak iş bulmaya çalışırken de sokaklarda yaşamıştı. Cyrus ve Helt, Hollywood’daki My Friend’s Place adlı evsiz barınağında tanışmışlardı. Helt Cyrus’un ödülünü kabul ederken, evsiz gençlerin durumuna dikkat çeken bir konuşma yapmış ve geceye damgasını vurmuştu.

Helt’in kısa süren mutluluğu hakkında Twitter ’dan açıklama yapan Cyrus, “Evsiz insanlar çok zor hayatlar yaşıyor. Jesse de buna dahil. Evsizlere tepeden bakmak, insanların bu konuda harekete geçmemesini mazur gösterebilir mi?” dedi.