'Milyoner'in çocuk yıldızı Rubina satılığa çıkarıldı!

'Milyoner'in çocuk yıldızı Rubina satılığa çıkarıldı!
'Milyoner'in çocuk yıldızı Rubina satılığa çıkarıldı!

?Milyoner? ile ün kazanan, memleketinde sevinç gösterileriyle karşılanan Rubina üstte babasının kucağında görülüyor. FOTOĞRAFLAR: AP

Oscarlı 'Milyoner'in yıldızlarından Rubina'nın yoksul babası, kızının ününü nakde çevirmenin derdine düştü. Baba Qureshi, alıcı kılığındaki muhabirle pazarlığa oturdu...

LONDRA - Oscarlı film Milyoner’in (Slumdog Millionaire) çocuk oyuncularından Rubina Ali’nin ailesi kızlarını para karşılığında evlatlık olarak vermeyi düşünüyor. İngiliz ‘News Of The World’ gazetesinin haberine göre Rubina Ali Qureshi’nin babası kızının Oscarlı bir filmde oynadığını, dolayısıyla ‘çok para edeceğini’ iddia edip, ailesi için en iyi olanı yapmaya çalıştığını söylüyor.
Dokuz yaşındaki kızının ününden faydalandığı için eleştirilen baba Rafiq Qureshi, “Bu filmden başka bir şeyimiz yok, onu değerlendirmeliyim” fikrinde. Kızın amcası Muhiddin Qureshi ise, “Bu çocuk özel bir çocuk, sıradan değil. Oscarlı bir filmde rol aldı, hem onun hayatını hem de kendi hayatımızı kurtaracak bir para etmeli” diyor. 

Değeri düşmeden satmak istiyor!
Qureshi’nin kızını satmayı planladığı haberleri duyulduktan sonra New Of The World muhabirleri olayı araştırmaya başladı. Bombay’ın sefaletinden kurtulmak isteyen baba, kendisini Dubai’den gelen varlıklı bir kişi olarak tanıtan ve kızını satın almak istediğini söyleyen ‘News Of The World’ muhabiriyle pazarlık yapmaya başlayınca durum kesinleşti. Kızının bir süre sonra ününü kaybedeceğini ve ‘ değerinin düşeceğini’ söyleyen baba, onu hemen ‘elden çıkarmak istediğini’ söyledi.
36 yaşındaki baba, kızının filmden çok para kazanmadığını, kendilerine bir defalığına az miktarda para verildiğini, sonra hiçbir yardım yapmadıklarını anlattı. Hindistan’da her yıl binlerce çocuk evlatlık olarak zengin ailelere veriliyor. Yoksulluk içinde yaşayan halk, çocuk satmayı kazanç kapısına dönüştürmüş durumda. Varlıklı aileler çocuk seçmek için Hindistan’a gezi bile düzenliyor. (News Of The World)