Minik cadılar Beyaz Saray'daydı...

Minik cadılar Beyaz Saray'daydı...
Minik cadılar Beyaz Saray'daydı...

Bahçede müzisyenler iskelet kostümleriyle konser verirken, içeride büyücü, cadı, prenses gibi kostümlere bürünmüş çocuklar şekerleme paketlerini Obama çiftinin elinden alıyordu. FOTOĞRAF: ap FOTOĞRAF: REUTERS

Geleneksel Cadılar Bayramı Beyaz Saray'a da uğradı. Başkan Obama ve kedi kadın kılığına giren first lady Michelle Obama 2 bin çocuğa şekerleme ve kurabiye dağıttı

WASHINGTON - Geleneksel Cadılar Bayramı ‘nda (Halloween) cadı ve zombi kostümleri giyip evlerden şeker toplayan çocuklar Beyaz Saray’ın da kapısındaydı. Asker çocukları için düzenlenen organizasyona 6-14 yaş aralığındaki yaklaşık iki bin çocuk katıldı. Başkanlık Sarayı’nda çocuklara m&m şekerlemeleri, portakallı ve kurutulmuş meyvelerle kaplı çikolatalarla saray mutfak şefi Bill Yosses’in yaptığı çikolata kaplı kurabiyelerden oluşan paket ikram edildi.
First Lady Michelle Obama’nın ‘kedi kadın’ kostümü giydiği kutlamada Başkan Barack Obama küçük konuklarını özel bir kostümle değil, her zaman giydiği kıyafetlerle karşıladı. Beyaz Saray’ın bahçesindeki sütunların üzerine balkabakları, bahçenin ortasınaysa kocaman bir oyuncak örümcek asıldı. Başkan Obama’nın elinden şeker alan 11 yaşındaki Tiera Thomas adlı öğrenci başkanla karşılaşma heyecanını “O bana şeker verirken elime dokundu” diyerek anlattı.
Bu yılki Cadılar Bayramı Obama’ların kızları Sasha ve Malia için Beyaz Saray’da geçirdikleri ilk bayramdı ancak kızların nasıl bir kostüm giydiği konusunda bilgi verilmedi. Çocuklar basının önüne de çıkmadı. Obama ailesi Halloween’i kutlayan ilk Beyaz Saray sakinleri değil. 1989’da Başkan George H. W. Bush döneminde, Beyaz Saray’ı 500 çocuk ziyaret etmiş, başkan ve first lady Barbara Bush çocuklara şeker verip uyuşturucunun zararlarından bahsetmişti. Bill Clinton’sa bahçeyi balkabaklarıyla süsleyip o zaman 13’ünde olan kızı Chelsea’yle poz vermişti. (ap)