Minikler Suzuki metoduyla sahnede!

Minikler Suzuki metoduyla sahnede!
Minikler Suzuki metoduyla sahnede!
Çocukların müzikal becerilerini geliştiren Suzuki metodu, Kuzey Kıbrıs'ta sahneye taşındı.

Çocukların müzikal becerilerini geliştirmenin yanı sıra odaklanma, konsantrasyon ve duyarlılık kazanmalarını sağlamak amacıyla tüm dünyada uygulanan Suzuki metodu, bu metodun uygulayıcısı Bilfen İlköğretim Okulları ve Kıbrıs Sanat , Müzik , Bale Okulu öğrencilerini bir araya getirdi.

Nisan ayında İstanbul ’da Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu Kampusu’nda birlikte bir konser veren öğrenciler geçtiğimiz günlerde de Kuzey Kıbrıs’ta bir araya geldi.  Yakındoğu Üniversitesi Salonu'nda gerçekleşen konserde, Bilfenli 13 minik kemancı, Kıbrıslı öğrencilerle birlikte Suzuki metoduyla aldıkları enstrüman eğitimi ışığında kazandıkları yeteneklerini müzik ziyafetine dönüştürdü.

Suzuki metodu nedir?

Çocukların müzikal becerilerini geliştirmenin yanı sıra odaklanma, konsantrasyon ve duyarlılık kazanmalarını sağlamayı da amaçlayan metodun felsefesinde; becerinin doğuştan olmadığı ve uygun çevre koşulları sağlandığı sürece yeteneğin her çocuk tarafından edinebileceği prensibi yatıyor. Bu programda öğrenciler müzik yapmayı tıpkı konuşmayı öğrendikleri gibi dinleyerek öğreniyor.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  sanat

  ,

  çevre

  ,

  Müzik

  ,

  Çocuk

  ,

  kuzey

  ,

  Konser