Mısır adaleti Tamim'in 'zengin' katiline acımadı

Mısır adaleti Tamim'in 'zengin' katiline acımadı
Mısır adaleti Tamim'in 'zengin' katiline acımadı
Lübnanlı şarkıcı Tamim'in öldürülmesi davasında suçlu bulunan Mısırlı iş adamı Mustafa ölüm cezasına çarptırıldı


KAHİRE - Mısırlı iş adamı Hişam Talat Mustafa, Lübnanlı şarkıcı Suzan Tamim’in öldürülmesiyle ilgili davada suçlu bulundu ve ölüm cezasına çarptırıldı.
Kahire’de görülen davada, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in oğlu Cemal’e yakınlığıyla bilinen Mustafa, eski sevgilisi Tamim’i öldürtmekten suçlu bulundu.
Mustafa’nın ölüm cezasına çarptırılması, Mısır’da elit tabakadan bir kişinin genelde kanunların üstünde görülmesi nedeniyle şaşırtıcı bir karar olarak yorumlandı.
Kararın açıklanmasıyla, duruşmanın görüldüğü salonda kargaşa çıktığı, bu sırada Mustafa’nın iki kızının göz yaşlarına boğulduğu, kız kardeşinin de baygınlık geçirdiği gözlendi.
Mahkeme, Mustafa’nın Temim’i Dubai’de öldürmesi için 2 milyon dolar verdiği polis memuru Muhsin Essukkeri’yi de ölüm cezasına çaptırdı.


VAHŞİCE ÖLDÜRÜLDÜ


Arap dünyasının tanınan isimlerinden Lübnanlı seksi şarkıcı Suzan Tamim, Dubai’de yaşadığı dairesinde 30 Temmuz 2008’de bıçaklanarak öldürülmüştü. 1996’da katıldığı şarkı yarışmasıyla bir anda yıldızı paralayan Suzan, sıkça giydiği dekolte kıyafetler yüzünden sürekli olarak Arap basınında yer alıyordu. Arap dünyasının “gülü” olarak nitelenen yüz güzeli olarak bilinen şarkıcı defalarca bıçaklanmış ve yüzü de sert bir cisimle paramparça edilmişti.
Müzik kariyeri boyunca iki albüme imza atan Suzan 8 aydır Dubai’de yaşamasını “çok özel sebeplerden ötürü” diye açıklamıştı. İki kez evlenen şarkıcının son eşi Mısırlı yapımcı Adil Matuk’la çalkantılı geçen evliliği uzun zaman Lübnan ve Mısır mahkemelerine konu olmuştu. Cinayetle ilgili Mısırlı iş adamı Hişam Talat Mustafa tutuklanmıştı. (Radikal, aa)