'Miss Turkey' için geri sayım başladı

'Miss Turkey' için geri sayım başladı
'Miss Turkey' için geri sayım başladı
31 Mayıs gecesi düzenlenecek olan Miss Turkey 2013 için geri sayım başladı.

Bu yıl Elidor Miss Turkey’de yarışacak 20 güzel İstanbul ’da yapılan seçmelerin ardından belirlendi. Türkiye ’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek için yarışacak güzeller, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Basın toplantısında konuşan Unilever Türkiye Kişisel Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler ise Elidor olarak her zaman zirvede olmayı esas aldıklarının altını çizerek bu yıl Elidor Miss Turkey’in rekor bir katılıma imza attığını belirtti.

Çelenkler, “3 binin üzerinde başvuruyla son yılların en yüksek katılımına sahip olduk. Finalistlerimizle önce 3 bin katılımcı içinden 200 kişilik ön eleme grubu oluşturuldu. Sonrasında da 20 finalistimiz belirlendi. Kızlarımız şu an itibariyle hem eğlenceli hem de sıkı bir kampa girecekler ve final gecesine hazırlanacaklar. 31 Mayıs Cuma gecesi unutulmaz bir geceye dönüşecek” dedi.

31 Mayıs gecesi Türkiye’nin ve jürinin karşısına çıkacak 20 finaliste sıkı bir diyet programı uygulanıyor. Yarışmacılar günlük sporlarını yapıyor, final için koreografi çalışıyor. Elidor Miss Turkey’de kraliçelik tacını takacak güzel ülkemizi Miss World ( Dünya Güzellik), ikinci güzel Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü güzel ise Miss Earth’de temsil edecek. Yarışmada dördüncü seçilen güzel Miss International ilan edilecek.