MJ sonunda defnedildi

MJ sonunda defnedildi
MJ sonunda defnedildi

İki aydır defnedilemeyen Jackson için yapılan tören, aile üyeleri geciktiği için 1.5 saat sonra başladı. FOTOĞRAF: APGLENDALE - 25 Haziran’da yaşamını yitiren ve ölüm nedeni araştıldığı için iki ay boyunca defnedilemeyen Michael Jackson, önceki akşam aile üyeleriyle Elizabeth Taylor ve Macaulay Culkin gibi ünlülerin katıldığı törenle, Forest Lawn Glendale’deki anıt mezarda toprağa verildi.
Jackson’ın anne-babası Joe ve Katherine, çocukları 12 yaşındaki Prince Michael, 10 yaşındaki Paris Michael ve yedi yaşındaki Prince Michael II’dan oluşan aile üyelerinin gecikmesi nedeniyle 1.5 saat sonra başlayan törende, 200 kadar davetliyle 435 basın ve görüntü çekim mensubu hazır bulundu. Polis araçları, aralarında Rolls-Royce ve Cadillac’ların bulunduğu 31 araçlık cenaze konvoyuna eşlik etti.
Törende film yapımlarında kullanılan türden gelişmiş ekipmanla çekim yapılması, burada elde edilen görüntülerin, Jackson’ın ölmeden önce çıkmaya hazırlandığı turnenin adı verilen ‘This Is It’ (İşte Bu) adlı belgeselde kullanılacağı ihtimalini güçlendirdi. 

Önce Sharpton konuştu
Cenaze yurttaşlık hakları savunucusu Rahip Al Sharpton’un konuşması ve Gladys Knight’ın Jackson anısına seslendirdiği veda şarkısının ardından yerel saatle 22.00’de (TSİ 08.00) toprağa verildi. Sharpton, Twitter sayfasına ‘Michael Jackson toprağa verildi’ mesajını geçti. Los Angeles’ta 25 Haziran’da ölen popun kralı için 7 Temmuz’da, Beverly Hills mezarlığında ailesi tarafından cenaze töreni düzenlenmişti. (aa)