Moda devinin reklamında ilk kez başörtülü model rol aldı

Moda devinin reklamında ilk kez başörtülü model rol aldı
Moda devinin reklamında ilk kez başörtülü model rol aldı
Hazır giyim markası H&M'in kıyafetlerin geri dönüşümüyle ilgili projesinin tanıtımı için hazırladığı reklam filminde ilk defa Müslüman, başörtülü bir model yer aldı.

RADİKAL - 23 yaşındaki Fas asıllı Pakistanlı Mariah Idrissi, dünyanın en büyük hazır giyim firmalarından H&M’in ilk başörtülü Müslüman modeli oldu. Londra ’da yaşayan genç kadın markanın geri dönüşüm inisiyatifi ‘Close the Loop’ için çekilen tanıtım fotoğraflarında başörtüsü, yuvarlak güneş gözlükleri ve uzun ceketiyle görülüyor. Kampanyayla ilgili Fusion.net’e konuşan genç model, “Moda söz konusu olduğunda başörtülü kadınların hep göz ardı edildiği hissedilir. Bu kadar büyük bir firmanın başörtülüleri tanıması çok güzel” dedi. 
Mariah'ın rol aldığı video filminde dış ses “Şık görünüm” diyor. Videoda ayrıca kadın elbiseleri içinde bir yaşlı adam, şişman bir model ve protez bacaklı bir boksör de rol alıyor. Tanıtım filminin cümlesi ise şöyle: “Modanın şundan başka bir kuralı yoktur: Kıyafetlerinizi geri dönüşüme sokun.” (The Daily Mail)


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Fas

  ,

  Kadın

  ,

  Moda

  ,

  Mail

  ,

  Güneş

  ,

  genç