Modacılar 'first lady'ye amade

Modacılar 'first lady'ye amade
Modacılar 'first lady'ye amade

Modacılar Obama?nın önceki giysilerini inceleyip öneriler sıraladı.

Kırmızı ve ihtişamlı mı olsun, lila ve sade mi? Michelle Obama'nın bu gece ne giymesi gerektiği son moda tartışması...

LONDRA - ABD’nin yeni gündem konusu, Başkan Barack Obama’nın eşi Michelle Obama’nın bu gece yemin töreninde ne giyeceği. 45 yaşındaki Michelle Obama’nın hangi modacıdan nasıl bir elbise seçtiği sır gibi saklanıyor ama bugüne kadar giydiği kıyafetlerden yola çıkan modacılar first lady’ye en çok yakışan renk ve modellerin bir listesini hazırladı bile.
Modacılar tarzıyla ön plana çıkan Obama’nın ne giyerse giysin kendisine yakıştırmasını bildiğinde hemfikir. “Onu bugüne kadar yeşil, siyah, pembe, mor, kırmızı, sarı, uzun, kısa, dar, bol... Yani her renk ve biçimde kıyafetle gördük” diyen modacılar, Obama’ya her rengin ayrı bir anlamı olduğunu düşünerek halka vereceği mesaja uygun bir seçim yapmasını öneriyor. Siyahın kendinden emin ve sert, morun yaratıcı durduğunu, sarının anneliğini, kırmızının çekiciliğini ortaya koyduğunu bu noktada hatırlatıyorlar.
Christian Lacroix’nın önerisi lacivert ve kırmızı ağırlıklı ihtişamlı bir elbise. “Bu renkler ABD bayrağına yaptığı göndermeyle doğru bir seçim olabilir” diyen modacı, kırmızının first lady’ye çok yakıştığını da ekliyor. Reese’in önerisiyse lila renkli, uzun ve sade bir elbise.
Modacıların Obama’nın kızları yedi yaşındaki Sasha ve 10 yaşındaki Malia için de önerileri var. Kızlara en çok pembe ve beyazın yakıştığını söyleyen tasarımcılar, Obama’nın kızlarının kıyafet seçimini bu yönde yapacağını düşünüyor. 

Minimalist bir tarzı var
Daha önceki first lady’lerin giysilerinin genelde lükse gönderme yaptığını söyleyen tasarımcı Nick Verreos, avukat olan Michelle Obama’nın her zaman tercih ettiği Mario Pinto marka bir kıyafetle yemin törenine katılacağını, diğer first lady’lerin aksine minimalist bir tarz seçeceğini sandığını söylüyor.
Daha önce bir söyleşide Barack Obama’nın evlendiklerinden beri aynı kıyafetleri giydiğini söyleyen Michelle Obama’nın da tıpkı eşi gibi kıyafetlere servet harcamayı sevmediği biliniyor. (Yaşam Servisi)