Model olmak için 'iskelet kadın' olmak gerekmez!

Model olmak için 'iskelet kadın' olmak gerekmez!
Model olmak için 'iskelet kadın' olmak gerekmez!
İngiliz model Saffi Karina, sıfır beden takıntısı olan moda endüstrisine ateş püskürdü.

İngiliz model Saffi Karina geçmiş yıllarda moda endüstrisinin zayıflık takıntısı yüzünden uzun bir süre bulamadığını anlattı.

38 bedenken şişman olarak nitelendirilen Karina, ‘Evening Standard’ gazetesine verdiği röportajda “Normalin biraz üzerinde kalçalarım vardı ve ne kadar uğraşsamda hiçbir yere gitmiyorlardı. Ancak çalışmak zorundaydım ve bu yüzden inat ederek bu işi bırakmadım" dedi.

Aradan zaman geçtikçe büyük beden model arayan markalar için çalışmaya başlayan Karina, bunun kariyerine olumlu bir şekilde yansıdığını ve Speedo, Debenhams gibi pek çok markayla çalışma fırsatı bulduğunu anlattı. “Yaşınız ilerledikçe daha kadınsı oluyorsunuz ve kendinize güveniniz yerine geliyor” diyen 27 yaşındaki manken, “Model olmak için illa ki ‘iskelet kadın ’ olmak gerekmez” diyerek 'takıntılı moda endüstrisine' göndermelerde bulundu.

Şmdilerde kendisinin geliştirdiği söyleyen Karina, ‘Eğri Londra Projesi’yle moda fotoğrafçılarına, tasarımcıara ve makyözlere modadaki kilo algısını kırma amacıyla eğitim veriyor.