Modelini iğne ipliğe çeviren Ralph Lauren özür diledi

Modelini iğne ipliğe çeviren Ralph Lauren özür diledi
Modelini iğne ipliğe çeviren Ralph Lauren özür diledi

23 yaşındaki model Filippa Hamilton, reklamda kullanılan fotoğrafta o kadar zayıf ki kafası belinden büyük!

LONDRA - Amerikalı moda devi Ralph Lauren, zaten zayıf olan bir modeli, bir reklamı için dijital müdahaleyle aşırı derecede zayıf hale getirdiği için özür dilemek zorunda kaldı. Firmanın Blue Label koleksiyonu için yapılan çekimlerde rol alan 23 yaşındaki İsveç-Fransız model Filippa Hamilton, reklamda kullanılan fotoğrafta o kadar zayıf görünüyor ki kafası belinden daha büyük!
Hamilton’ın fotoğrafı geçen ay bir blogda, ‘Aman tanrım, kafası kalçasından daha büyük!’ notuyla çıkınca olay ilgi toplamıştı. Firma önceki gece, fotoğrafa kötü bir şekilde müdahale edilmesinden ve ortaya bozulmuş bir kadın vücudu çıkmış olmasından kendilerinin sorumlu olduklarını kabul etti. Ralph Lauren sözcüsü, “42 yıldan uzun süredir kalite ve dürüstlüğe dayanan bir marka inşa ettik. Araştırmalarımızın sonucunda ortaya çıkan görüntüden bizim sorumlu olduğumuzu fark ettik. Sanat çalışmalarımızın da markamızın güvenilirliğine uygun  olması için gereken önlemleri alacağız” şeklinde bir açıklama yaptı.
Ancak firma daha önce, Boing Boing adlı web sitesini fotoğrafı kullandığı için telif hakları uyarınca suçlamıştı. (The Daily Mail)