Monica Bellucci: Menopoza girmeyi heyecanla bekliyorum

Monica Bellucci: Menopoza girmeyi heyecanla bekliyorum
Monica Bellucci: Menopoza girmeyi heyecanla bekliyorum
Sinemanın "her dem güzel" yıldızlarından Monica Bellucci, şu sıralar rol aldığı yeni James Bond filmi Spectre ile gündemde. Bugüne kadar Bond filmlerinde "esas kız" mertebesine ulaşan en "yaşlı" oyuncu olan Bellucci, İngiliz Daily Mail gazetesine konuştu.

Bir süre önce yollarını ayırdığı Fransız aktör Vincent Cassel ile evliliğinden; biri 11 diğeri 5 yaşında iki kız çocuğu sahibi olan Monica Bellucci, bu filmde rol almasının kadın oyuncular için yeni bir yol açtığını söyledi.

51 yaşındaki güzel oyuncu "Daha önce bu yaşta bir kadının Bond karakterini baştan çıkardığını hiç görmemiştik. Belki şimdi olgunluk çağındaki kadın oyuncular için bir şeyler değişir" dedi.

Monica Bellucci, yönetmen Sam Mendes'in, filmde canlandırdığı Lucia Sciarra karakterinin yaşlı, depresif, umutsuz ve yalnız görünmesini istediğini de belirterek "Mendes, tüm bu duyguların; umutsuzluk, acı ve yalnızlığın Lucia karakterinin yani filmde benim yüzümde görünmesini istedi. Bu yüzden buna uygun bir makyaj yapıldı. Lucia'nın gerçekten 50'yi yaşlarında görünmesi için bu gerekliydi" diye konuştu.

Her ne kadar artık gençlik yıllarını geride bırakmış olsa da Monica Bellucci bulunduğu yaşta olmaktan mutlu. "Ben 20 yaşında olmak istemezdim, siz ister misiniz" diye de ekledi.

Bellucci, yaşlanmanın gerektirdiklerinden de hoşlandığını çekinmeden söyledi. Bunlardan biri gözlükler diğeri de menopoz.

"Menopoza girmeyi heyecanla bekliyorum" diyen Bellucci "Yakında benim de başıma gelecek bir durum bu. Evet, bünyeniz belki biraz çılgınlaşabilir bu süretçe. Ama birkaç ay ya da bir yıl sonra her şey yeniden yoluna girer. Bu yaşamın doğal bir süreci ve bu yüzden gergin değilim" diye konuştu.

Monica Bellucci yaşlanma sürecinde kadınların kendilerini ilyi hissetmek için estetik müdahaleye başvurmasını da doğal karşılıyor. Güzel oyuncu "Herkes ihtiyacı olanı ister. Eğer estetik operasyon istiyorsanız neden olmasın" dedi.

Bellucci, her ne kadar yaşlanmaktan korkmadığını söylese de henüz saçındaki beyaz telleri gözler önüne sermeye hazır olmadığını da belirtti. Bu konuda kendisine yardımcı olan iyi bir kuaförü olduğunu da sözlerine ekledi Bellucci. Ama "bazı arkadaşlarım var ve beyaz saçlarla çok güzel görünüyorlar" demeyi de ihmal etmedi. (Hürriyet)

Olgun bir Bond kadını: Monica Bellucci


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Beyaz

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  operasyon

  ,

  aktör