MOTED: Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık!

MOTED: Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık!
MOTED: Asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık!

MOTED üyeleri, hedeflerinin Avrupa?daki gibi motosiklet kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu söylüyor.

Haber: IŞIL?ŞAHİN / Arşivi

İSTANBUL - Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) temmuz ayında başlattığı yeni bir kampanyayla, asıl motosiklet kullanmamanın çılgınlık olduğuna dikkat çekiyor. Türkiye’de her 1000 kişiden sadece 28’inin motosiklet kullandığını vurgulayan MOTED, dün yaptığı basın toplantısıyla hedeflerinin Avrupa’daki gibi motosiklet kullanımını yaygınlaştırmak olduğunu belirtti.
‘Motosiklet çağdaşlıktır’ diyen MOTED üyeleri, Genel Koordinatör Berna Canyaran, Başkan Mehmet Ergene ve hem MOTED’in Başkan Yardımcısı, hem de Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Kampanyaları Başkanı Simay Aslan, toplantıda trafikte çalınan zamanı insanlara geri vermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Dernek üyeleri, motosikletin de artık bir ulaşım aracı olarak görülmesi gerektiği kanısında.
Özellikle güvenlik sorunları yüzünden tercih edilmeyen bir araç olan motosikletin daha ekonomik, çevreci ve pratik olduğunu vurgulayan Simay Aslan, “Motosiklet otomobillere göre daha savunmasız. Bunu kabul etmemiz gerek. Fakat bu konuda çalışmalar yaparak güvenlik sorunlarını asgariye indirebiliriz” diye konuştu.
Aslan, trafikte normal bir aracın dörtte biri kadar yer kaplayan motosikletler için belirli trafik ve altyapı düzenlemelerinin yapılmasıyla ve motosiklet sürücülerinin bilinçlendirilmeleriyle kafalardaki güvenlik problemlerinin de çözülebileceğine inandığını belirtti. (Yaşam Servisi)