MR'ının çekilmesi için zayıflamalı

MR'ının çekilmesi için zayıflamalı
MR'ının çekilmesi için zayıflamalı

Dünyanın en kilolu insanı olduğu düşünülen 317 kg ağırlığındaki Amerikalı kadın, doktorlardan gelen hayati tehlike uyarısıyla zayıflamak için mücadele etmeye başladı.
Ohio’daki evinden çıkamayan Terri Smith sürekli yatağında ve kımıldayamaz halde. Doktorlar, şiddetli baş ağrılarından muztarip olan Smith’in beyninde bir sorun olabileceğini tahmin ediyor. 49 yaşındaki kadının beyin taramasından geçmesi gerekiyor ancak kilolarından dolayı MR cihazına sığamayacak durumda... Beyin taraması yapılması ve tedavi sürecinin başlaması için Smith’in hızlı bir şekilde kilo vermesi gerekiyor.

Smith yıkanmak, beslenmek ve giyinmek gibi ihtiyaçlarını 44 yaşındaki eşi Myron ve 30 yaşındaki büyük kızı Najah’ın yardımlarıyla karşılıyor. Smith eşi için ‘koruyucu meleğim’ diyor: “Her şeyimle ilgileniyor. Erkeklerin çoğu böyle bir durumda eşini çoktan terk etmişti, kimse de onları suçlayamazdı. Ama Myron yaşayan bir aziz.”

Fillere özel cihaza girebilir
Terri Smith, hep kilolu bir insanmış, henüz yedi yaşındayken 50 kg ağırlığındaymış. Okulda kendisine lakaplar takıldığını anlatan Smith, kilolu olduğu için kimsenin kendisini spor takımlarına almadığını anlatıyor. 20’sindeyken 114 kg olan Smith, 20 yıl zihinsel engelliler için bakıcılık yapmış.
Dr. Dariush Saghafi, hastasının beyin taramasının Cleveland Hayvanat Bahçesi’nde filler ve gergedanlar için kullanılan MR cihazında çekilebileceğini düşünmüş ancak hayvanat bahçesinde insanlar için lisans yok. Şimdi kadının MR’ının çekilmesi için yeterli büyüklükte bir cihaz aranıyor.


    ETİKETLER:

    spor