MTV'nin en iyisi 'Açlık Oyunları'

MTV'nin en iyisi 'Açlık Oyunları'
MTV'nin en iyisi 'Açlık Oyunları'
MTV Sinema Ödülleri önceki gece Los Angeles'ta sahiplerini buldu. Gecede 'Açlık Oyunları' serisinin son filmi 'Ateşi Yakalamak' 'En İyi Film' seçildi.

Önceki gece Los Angeles’ta düzenlenen eğlenceli bir törenle sahiplerini bulan MTV Sinema Ödülleri’nin galibi ‘yılın filmi’ seçilen ‘Hunger Games’ (Açlık Oyunları) serisinin son filmi ‘Catching Fire’ (Ateşi Yakalamak) oldu. Müzik kanalı MTV tarafından düzenlenen sinema ödüllerinde kazananlara patlamış mısır şeklindeki ödüller verildi. ‘Açlık Oyunları’ndaki performansları Jennifer Lawrence'a ‘En İyi Kadın Oyuncu’, Josh Hutcherson'a da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödüllerini kazandırdı. Gecede ‘En İyi Dövüş’ ödülünü ‘The Hobbit’ serisinin ‘The Desolation of Smaug’ (Smaug'un Çorak Toprakları) adlı ikinci filminde Orklara karşı mücadele veren Orlando Bloom ve Evangeline Lilly kazandı. Türkiye 'de ‘Bu Nasıl Aile’ adıyla gösterime giren ‘We're the Millers’ filminin yıldızları Emma Roberts, Jennifer Aniston ve Will Poulter'ın ‘En İyi Öpücük’ ödülünü paylaştığı gecede, filmin genç oyuncusu Will Poulter'a ‘En Başarılı Performans Ödülü’ verildi. ‘The Wolf of Wall Street’te (Para Avcısı) rol alan Jonah Hill, ‘En İyi Komedi Performansı’ ödülünü alırken başroldeki Leonardo DiCaprio, ‘En İyi Sahne’ ödülüne layık görüldü. ‘That Awkward Moment’ filminin yıldızı Zac Efron ise ‘En İyi Üstsüz Performans’ ödülünü aldı, ödülünü alırken gömleğini çıkarmasına Rita Ora yardımcı oldu!
‘Divergent’ filminde Shailene Woodley'in can verdiği Tris, ‘En Sevilen Karakter’e layık görülürken ‘Man of Steel’de (Çelik Adam) Shailene Woodley'in oynadığı Clark Kent de ‘En İyi Kahraman’ ilan edildi. ‘En İyi Kötü Karakter’ ödülü, ‘Oz the Great and Powerful’da (Oz Büyücüsü) cadı kardeşlerden Mila Kunis'e, ‘Ekranda En İyi Değişim’ ödülü de ‘Dallars Buyers Club’ (Sınırsızlar Kulübü) ile Jared Leto'ya verildi. ‘World War Z.’de ( Dünya Savaşı Z.) zombilere karşı yaşam mücadelesi veren Brad Pitt de ‘En Korkutucu Performans’ ödülüne layık görüldü. ‘En İyi İkili’ ödülünü ise ‘Fast&Furious 6’ (Hızlı ve Öfkeli 6) filminin trafik kazasında yaşamını yitiren yıldızı Paul Walker ile Vin Diesel kazandı. MTV ödülleri, izleyicilerin oyları ile belirleniyor. Gece Eminem ve Rihanna birlikte sahne alarak çarpıcı bir performans sahneledi.