Muazzez Abacı: Hasan Heybetli ile ilişkim ömür boyu oldu!

Muazzez Abacı: Hasan Heybetli ile ilişkim ömür boyu oldu!
Muazzez Abacı: Hasan Heybetli ile ilişkim ömür boyu oldu!
Muazzez Abacı'dan özel hayatına dair açıklamalar: Üçüncü evliliğimi 1976'da Hasan Heybetli ile yaptım ama bu ilişki ömür boyu oldu. Çünkü o hiç hapishaneden çıkamadı. Biz 2 kere ayrıldık, evlendik. Benden sonra o 3 kere evlendi. Çok güzel, genç genç hanımlar aldı. Herhalde yaşlandım diye beni bıraktı

RADİKAL - Kanal D’nin, yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği, sevilen sohbet programı “Nazlı Ilıcak’la Pazar Gezmesi”nin bu hafta ki konuğu Türk Sanat Müziğinin duayen sanatçısı Muazzez Abacı oldu. Yarın saat 12:30’da Kanal D’de yayımlanacak programda Ataşehir’ deki evinin kapılarını açan sanatçı, bugüne kadar hep müstakil evlerde oturduğunu ancak yalnız yaşadığı için güvenlik nedeniyle şu an oturduğu evi aldığını belirtti. Evinin her köşesinde torunu Sera’nın fotoğrafları olan Abacı, torununa çok düşkün olduğunu şu sözlerle anlattı: “Doğduğunda inanılmaz mutlu oldum. Torunum Sera benim için kızımdan daha değerli. Sera, benim ona olduğum kadar bana düşkün değil. Az da olsa Türkçe konuşuyor ama biz onunla İngilizce konuşuyoruz.”

Nursel Köse de 'kötü kadın' Keriman'ı çok seviyor!

“Evimdeki avizeyi alabilmek için Maksim de iki ay çalıştım. O zaman az para aldığımızdan, bir avize için iki ay çalışmak zorunda kalıyordum” diyen Abacı, kazandığı paranın hemen hemen hepsini mobilyalara harcadığını belirtti. Amerika’da kızı ve damadıyla beraber yaşayan Abacı, yatırım amaçlı bir kaç ev aldığını ancak kızının ve damadının onun başka bir evde oturtmadığını söyledi. Türkiye ’de hayranlarının ilgisinden neredeyse yolda yürüyemeyen Muazzez Abacı; “Amerika’da sarı çizmeli Mehmet Ağa’yım, kimse beni tanımıyor, çok özgürüm” dedi. Amerika’da katıldığı günlerde şarkı da söylediğini özelliklede Hintliler tarafından çok beğenildiğini sözlerine ekledi.

Babasını 1,5 yaşındayken kaybeden Abacı, babası ile olan hatıralarını şöyle anlattı: “Babam Zatürreden öldüğünde 23 yaşındaymış. Boksördü, antrenmanlardan falan üşütmüş herhalde. Ben hep babamın öyküleri ile büyüdüm. Çok delikanlı, çok mert bir insanmış. Ben doğduğumda beni soğuk, karlı bir günde dışarıya çıkartıp, karın üstüne atıvermiş. Ben ciyak ciyak ağlamaya başlamışım. Babam arkadaşlarına, ‘Bakın, iyi dinleyin, bu ses yarın, öbür gün Türkiye’nin en iyi seslerinden olacak’ demiş.“

'Benzemez Kimse Sana'ya final: Telif parası çok geldi!

Müzik hayatına çok küçük yaşlarda başlayan Muazzez Abacı, “5 yaşından daha küçükken, kapı arkalarında şarkı söylerdim. Sonra ilkokul 2. sınıftayken, babamla bir baloya gittim, orada Cumhurbaşkanı Celal Bayar, benden ‘Üsküdar’a Giderken’i istedi. O sahneden sonra devlet beni okutmak istedi. Beni Ankara Koleji’ne yazdırdılar. Okulda assolisttim. O zaman daha çok caz, batı müziği söylüyordum. Sonra Ankara Radyosu’nda sınav açıldı, kazandım ve radyoya girdim. Bir süre geçtikten sonra bir kaset yaptım” dedi.

Hiç tecrübesi yokken Bebek Maksim’de sahneye çıkmaya başlayan Abacı, “O günlerde herhalde hiç güzel değildim. Sahneye çıkıyordum, mikrofonun önünde radyo konseri verir gibi duruyordum. Sonra yavaş yavaş öğrendim. Fahrettin Aslan beni yönlendirmedi. Ben sahnelere çıktığımda Zeki Müren sahne dönemini bitirmiştim. Ama onunla miks bir düet albümü yaptık” diye konuştu.

Wesley Sneijder ile eşi Yolanthe Cabau mutlu haberi aldı

Hasan Heybetli ile uzun süre fırtınalı bir ilişki yaşayan Muazzez Abacı o günleri şu sözlerle anlattı: “Üçüncü evliliğimi 1976’da Hasan heybetli ile yaptım ama bu ilişki ömür boyu oldu. Çünkü o hiç hapishaneden çıkamadı. Biz 2 kere ayrıldık, evlendik. Benden sonra o 3 kere evlendi. Çok güzel, genç genç hanımlar aldı. Herhalde yaşlandım diye beni bıraktı. O beni sahnelerde gördü beğendi ama yaşayamadık beraber. Dışarı da çıksa hep arkadaşlarıydı. İlk beraber olmadan, o beni telefonla aradı, numaramı bulmuş. Bana ‘Bir camdan dışarı bakar mısınız’ dedi. Ben bir baktım, bütün Halaskargazi Caddesi gül. Mesela bir gün hiç unutmam bir kutunun içinde 5-6 tane yüzük. Böyle jestleri vardı. Çok açık elli, iyi yürekli, evde hiç sesi çıkmayan bir insandı. O zaman her adımım takipteydi. Beni hep kolluyordu. Bunun iyi tarafı da var. Mesela Fahrettin Aslan herkese, Zeki Müren’e Bülent Ersoy’a tokat atmış. Ama bana bir laf söyleyemezdi. Ben zaten Hasan’a yanlış yapmaktan korkardım. Eskileri şimdi çok arıyorum. Pırlantalar, kürkler, şıklıklar aranmaz mı?” (Radikal)

'Rezidans cinayeti' davasında Hasan Heybetli'ye 25 yıl hapis çıktı

HASAN HEYBETLİ KİMDİR


25 Eylül 1967 tarihli Hürriyet’in haberine göre, 14 yaşındaki Bayram, ters bakma tartışmasında 12 yaşında iki çocuk tarafından göğsünden bıçaklanmış. İki çocuk ifadelerinde vur emrini “reisleri” 14 yaşındaki Hasan’ın verdiğini söylemişler. Adı geçen Hasan, Arap Hüso diye tanınan kabadayı Hüseyin Heybetli’nin oğludur. Bu olaydan 11 yıl sonra, Muazzez Abacı’yla nişanlı olduğu sırada iki kişiyi öldüren Hasan Heybetli, Abacı’yla cezaevinde evlendi. Hasan Heybetli, yaşayan son kabadayı olarak biliniyor. Siirtli olan Heybetli’nin adı birçok adam yaralama, mekan basma olayına karıştı. Defalarca hapse girip çıktı. Türkiye Heybetli’yi Muazzez Abacı ile yaşadığı aşkla tanıdı. Abacı'ya gönlünü kaptıran Heybetli, uzun yıllar sanatçıyı evliliğe razı etmek için uğraşmış, bu alanda yaptıklarıyla magazin basında sıkça yer aldı. Abacı'nın çalıştığı gazinoya her gün 24 kırmızı gül göndere Heybetli, Abacı ile 1976'da evlendi. Bu evlilik 3 yıl sürdü. Birkaç yıl ayrı yaşan çift, 1989 yılında yeniden dünyaevine girdi. Fakat bu evlilik de uzun sürmedi. 2004te şarkıcı Kader Çetintürk'ün de adının karıştığı bir gaspa teşebbüs davasından 2 yıl hapse mahkum oldu. Heybetli, cezasının ardından abacı ile yeniden evleneceğini söyledi ancak bu gerçekleşmedi. İstanbul 'da 2009 yılında Şişli Polat Rezidans'ta işadamı Fatih Edremit'i öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl 10 ay hapis cezası aldı. Heybetli hakkındaki mahkumiyet kararı Yargıtay tarafından da onandı. Edirne F Tipi Cezaevi'nde cezası infaz edilen Heybetli prostat kanserine yakalandı.

Mahkeme, Onur Özbizerdik'e beraat kararında direndi