Mücevherleriyle okul açtı

Mücevherleriyle okul açtı
Mücevherleriyle okul açtı
Hollywood'un yıldız ismi Angelina Jolie, Afganistan'da kız çocukları için özel bir okul açtı. Okulun gelirini de mücevher tasarımlarının satışından karşıladı.

Hollywood'un ünlü ismi Angelina Jolie, Afganistan'da kız çocukları için ilkokul yaptırdı. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İyi Niyet Elçisi olan Jolie'nin başkent Kabil yakınlarındaki Tangi köyünde açtığı ilkokulda, yaklaşık 300 kız öğrenci eğitim görecek.

Köyü çok sayıda mülteciye ev sahipliği yaptığı için özellikle seçen ünlü aktris, yakın gelecekte başka ülkelerde de okullar yaptırmak istediğine ifade ederken, Afganistan'daki okulun bu açıdan bir ilk olduğunu söyledi. Sanatçı, okullar için gerekli parayı kendisinin tasarladığı mücevheratlardan oluşan "Style of Jolie" koleksiyonunun satışından karşıladı.

Koleksiyonun ünlü mücevher tasarımcısı Robert Procop ile hazırlayan Jolie, satışlardan elde edilen tüm gelirin "Çatışma Bölgelerinde Yaşayan Çocuklar için Eğitim Ortaklığı"na aktarılacağını ve yeni okulların inşa edilmesi için harcanacağını sözlerine ekledi.