Mucize Bahia'ya Paris'te özel ilgi

Mucize Bahia'ya Paris'te özel ilgi
Mucize Bahia'ya Paris'te özel ilgi

Paris?te babasıyla buluşan küçük kazazede, annesinin aynı kazada öldüğünü henüz bilmiyor. FOTOĞRAF: AFP

PARİS - Komor Adaları’nda meydana gelen ve 152 kişinin öldüğü uçak kazasında mucizevi olarak kurtulan 13 yaşındaki Bahia Bakari ailesine kavuştu. Komor Adaları’ndaki hastaneden çıkan küçük kız uçakla Paris’e gönderildi. Babası ve ailesiyle bir araya gelen Bakari’nin köprücük kemiği ve dizindeki yaraların tedavi edileceği açıklandı.
Kazada eşini kaybeden baba Kasım Bakari kızına kavuştuğu için minnettar olduğunu söylerken, Fransa Devlet Bakanı Alain Joyandet Bahia için “Şaşılacak derecede tatlı ve nazik bir kız. Birkaç gün dinlenmeye ihtiyacı var, iyileşek” dedi. Yüzmeyi çok az bilen  Bakari, 13 saat bir enkaz parçasına tutunarak hayatta kalmıştı. Uçak enkazının denizin 300 metre altında olduğunu açıklandı. Yemen Havayolları yakınlarını kaybeden ailelere 20 bin avro (yaklaşık 43 bin TL) tazminat ödeyecek. 

Hostesten ‘çıplak’ mesaj! 
Uçak kazaları gündemden düşmezken, Yeni Zelanda’nın ulusal havayolu uçuş güvenliğine dikkat çekmek amacıyla uçakta gösterilen videolarda çıplak bir kabin mürettebatı kullandı. Üniformaya benzetilen vücut boyası kullanan hostesin bu şekilde, önemli mesajlar içeren güvenlik görüntülerini, iç hat yolcularına daha iyi ulaşacağı fikri hava yollarının genel müdürü Steve Bayliss tarafından düşünülmüş. (afp)