@ubuget

Muhteşem mi, Kösem mi? Reytingler ne söylüyor?

Muhteşem mi, Kösem mi? Reytingler ne söylüyor?
Muhteşem mi, Kösem mi? Reytingler ne söylüyor?
Televizyon izleyicisinin merakla beklediği 'Muhteşem Yüzyıl Kösem' dün akşam beyazcamla buluştu. 'Kösem' Total'de 5,88 reytingle Kurtlar Vadisi Pusu'nun ardından ikinci oldu. Dizi ekran mirasçısı olan Muhteşem Yüzyıl'ın başlangıç performansının da gerisinde kaldı. 
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- ‘Muhteşem Yüzyıl’ 2011’in 5 Ocak’ında yayına gelmeye başladığında reyting listesinde Çocuklar Duymasın’ın hemen ardından ikinci sırada giriş yapmış. 11 Haziran 2014’de dördüncü sezonun ‘Son Dem’ finalinde en yakın rakibine uzak ara fark atarak sansasyonel bir vedayla bir ekran fenomeni haline dönüşmüştü. 

ŞEHZADE MUSTAFA ÖLMESİN DİYE DUALAR EDİLDİ
Kendi dizilerinde izleyicinin beğenisini kazanan hemen bütün oyuncular dört yıl süresince irili ufaklı rollerle sarayın tozunu yuttu. Meryem Uzerli tükenene kadar ekranda ‘Hürrem’ fırtınası estirdi. ‘Kanuni’ rolü Halit Ergenç’e öyle oturmuştu ki, sosyal hayatta bizi işaret edip “muhafızlar” dese arkamıza bakmadan kaçabilirdik. Televizyon izleyicisi Şehzade Mustafa’yı o kadar sevdi ki tarihi yeniden yazmak pahasına o çadır sahnesinde ‘ölmesin’ diye dualar etti. 

Muhteşem Yüzyıl Kösem başladı!

SOYSAL MEDYADA ZİRVEDE
'Muhteşem Yüzyıl Kösem' henüz bir ekran efsanesi değil. Aldığı mirası nasıl kullanacağını görmek içinse hâlâ biraz zamana ihtiyacı var ama ilk bölümüyle sosyal medyanın zirvesine oturmuş görünüyor. Yorumlar muhtelif, kimi müspet kimi menfi ama seyircinin en azından meraktan ekran başına oturduğunu söylemek yanlış olmaz.

REYTİNGLER’DE DURUM NE?
‘Kösem’ dün akşam Total’de 5,88 reytingle Kurtlar Vadisi Pusu’nun ardından ikinci oldu. Kösem 8,8 reytingle AB grubundaysa akşamın birincisi oldu.  Dizi, ekran mirasçısı olan Muhteşem Yüzyıl’ın başlangıç performansının da gerisinde kaldı. Muhteşem Yüzyıl, ilk bölümü 2011 Ocak ayında yayınlanmış dizi Total'de 10,9, AB'de ise 15,0 reyting almıştı. 

Kösem Sultan 'Anastasia Thsilimpou'nun hikayesi

Kösem Sultan'daki aslanın sırrı ne?

Genç Kösem Sultan Anastasia Thsilimpou kimdir?

Kösem Sultan'ın bir bölümü için 600 kostüm hazırlandı

Genç Kösem Sultan Anastasia Thsilimpou ne kadar kazanacak?

Hülya Avşar'ın Kösem Sultan yasakları