Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. bölüm fragmanı yayınlandı
Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. bölüm fragmanı yayınlandı
Muhteşem Yüzyıl: Kösem ilk bölümü ile ekrana geldi! İşte 1. bölümden detaylar ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. bölüm fragmanı...

Uzun süredir merakla beklenen ve başrollerinde Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu gibi oyuncuların yer aldığı Muhteşem Yüzyıl: Kösem ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. İşte Muhteşem Yüzyıl ilk bölümden detaylar ve 19 Kasım’da ekrana gelecek Muhteşem Yüzyıl 2. bölümün fragmanı…

MUHTEŞEM YÜZYIL: KÖSEM 1. BÖLÜM DETAYLARI

14 yaşındayken babası III. Mehmed’in ani ölümüyle tahta çıkan Sultan I. Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır.

Tüm bu dertler arasında Sultan Ahmed’in dünyasını aydınlatan tek şey gördüğü bir tablodaki güzel kızdır. Sultan Ahmed’in bu tablodaki genç kızdan ne kadar etkilendiğini gören Safiye Sultan, tabloda resmedilen kızı, Osmanlı’ya “taht hediyesi” olarak getirir.

Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahtı kalmıştır. Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 2. BÖLÜM FRAGMANI

 

Kösem Sultan kimdir?

Sultan Ahmet kimdir?

Muhteşem mi, Kösem mi? Reytingler ne söylüyor?