Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölümünde heyecan dorukta

Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölümünde heyecan dorukta
Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. Bölümünde heyecan dorukta
Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. yeni bölümü ile bugün izleyici karşısına geçiyor.'Kösem'in yeni bölümünde neler olacak? Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. bölüm fragmanı ve daha fazlası haberimizde...

Star TV’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem 1. bölümü ile herkesi ekran başına kilitlemişti. Kadrosunda Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu gibi oyuncuların yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem 2. bölümle ekrana geliyor. Sevilen dizinin yeni bölümü 19 Kasım Perşembe günü 20.00’da Star TV'de izleyici karşısına çıkıyor. İlk bölümde yaşananlar ve 2. bölüm fragmanı..

Henüz 14 yaşındayken babasının ani ölümüyle tahta çıkan Sultan Ahmed’in genç omuzlarında koca bir cihan imparatorluğunun yükü durmaktadır. Tahta çıkan genç sultan içeride isyanlar, dışarıda değişen güç dengeleri, sarayın içerisinde çıkar çatışmaları ve tahta göz diken ihtiraslı gözlerle karşı karşıyadır.

Tüm bu kara bulutlarla arasında Sultan Ahmed’in dünyasını aydınlatan tek şey gördüğü bir tablodaki güzel kızdır. Sultan Ahmed’in bu tablodaki genç kızdan ne kadar etkilendiğini gören Safiye Sultan, tabloda resmedilen kızı dünyanın merkezine, Osmanlı’ya “taht hediyesi” olarak getirir.

Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 2. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Küçük Şehzade Mustafa annesiyle beraber saraydan kaçtıktan sonra, abisi Ahmed ölüm fermanını imzalayacak. Küçük Şehzade köşe bucak aranacak. Yakalanan Şehzade'ye ne olacak? Sultan Ahmed, babannesinin Göz Yaşı Sarayı'na sürgününe karar verecek. Sultan Ahmed ve Mahpeyker arasından neler olacak? Mahpeyker Sultan Ahmed'e teslim mi olacak?

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 2. BÖLÜM FRAGMANI

HANEDANIN YENİ DÜŞMANLARI

Sultan Ahmed tahta geçtiğinde Osmanlı tahtının onun dışında yalnızca bir veliahdı kalmıştır. Onun zamanında kaldırılacak olan kardeş katli geleneği nedeniyle hanedanda erkek çocuk neredeyse kalmamıştır. Bu durumu kendileri için bir fırsat bilen Giray Kardeşler ise gözünü tahta dikmiştir.

Uzun senelerdir süren geleneğe göre Kırım Hanlığı’nın han zadeleri tahta çıkmadan evvel İstanbul’da tutuluyor, bir esir hayatına benzeyen bu sürecin sonunda Osmanlı hükümdarının kararına göre Kırım Hanlığı’nın başına geçiyorlardı. Mehmet ve Şahin Giray kardeşler buna bir son vermeye kararlıydılar. 

SULTANLARIN "PERDE ARKASI" SAVAŞLARI 

Kadınlar Saltanatı olarak adlandırılan dönemin zirveye çıktığı zamanları anlatan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de sultanlar ve onların yapacakları da hikayeyi derinden etkileyecek. Büyük Valide Safiye Sultan, Handan Sultan, Halime Sultan ve Fahriye Sultan’ın müdahaleleri, çevreleri, ilişkileri Saray’ın kaderini kökünden değiştirecek.

YENİÇERİ OCAĞI'NIN KAPALI KAPILAR ARDINDAKİ HİKAYESİ

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ön plana çıkacak hikâyelerden biri de Yeniçeriler. İmparatorluk ordusunun asi ve cesur kahramanlarının geçmişleri ve gelecekleri arasında, yasakların gölgesinde sürdürdükleri hayatları kimi zaman Saray’ın en kalbine kadar etki edecek. Sultan Ahmed ve İskender’in yoldaşlığı ise İskender’in sakladığı sır ile daha da karmaşık hale gelecek.

Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Muhteşem mi, Kösem mi? Reytingler ne söylüyor?

Kösem Sultan kimdir?