Müjdat Gezen'den İlber Ortaylı'ya sert sözler

Müjdat Gezen'den İlber Ortaylı'ya sert sözler
Müjdat Gezen'den İlber Ortaylı'ya sert sözler
Gazeteci Uğur Dündar hakkında konuşan tarihçi İlber Ortaylı'ya cevap veren ünlü sanatçı Müjdat Gezen çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın bir konferansta gazeteci Uğur Dündar için söylediği sözlere sanatçı Müjdat Gezen 'den cevap geldi.

Müjdat Gezen, Halk TV'de yayınlanan "Müjdat Gezen'le" isimli programının önceki akşam yayınlanan bölümünde; İlber Ortaylı'nın katıldığı bir konferansta Uğur Dündar için söylediği hakarete varan sözleri hatırlatarak sert bir şekilde cevap verdi.

Gezen; "Herkes haddini bilecek çocuk . Tamam mı şişman? Öyle önüne gelene küfürle saldırmak yok" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/117824211782426

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  müjdat gezen kendini ne sanmakta? - omalumkişi

  ne sanmakta ki işte halk tv deyim istediğimi derim ama bak demiyorum, işte sıkıyosa burda desin falan... kendi seviyesine baksın önce. birini eleştirmenin de bir hareketi eleştirmenin de bir yolu yordamı olur edepsizliği edepsizce eleştirip naptığını sanıyor? havalı falan mı oldu yani? şişman dedi bir de ya seviyeye bak.. ilberin de çok umrundaydın ! haha!

  Sen başkasının tanrısına küfredersen o da kalkar senin tanrına küfreder. - user388720

  Olayın tamamını açıklamadığınız için sağlıklı bir değerlendirme yapmak olanaksız. İlber Ortaylı sizin söylediğiniz sözcükleri kullanmdan önce Uğur Dündar ona neler dedi bilmiyoruz. Sadece Topkapı Sarayı ile ilgili birkaç yuvarlak ifade kullandınız hepsi o kadar. Üstelik hakaret etmekle bir yere varılamayacağını DÜndar ve Ortaylı gibi sizin de biliyor olmanız gerekir. Ama ekrandan adama hakaret etmeyi marifet zannediyorsunuz. Sizin onlardan ne fakınız kaldı? Yoksa aslında niyetiniz hakaret etmek miydi?

  Burnu Kafdağında da, saygısı nerede? - Dilek Balkan

  Ilber Ortaylı'nın kültürüne, bilgi birikimine söylenecek bir söz yok. Özellikle son günlerde, bu kadar medyatik olmasına anlam veremiyorum. Bu ülkede bir yerlere gelmiş bir insanın, ona saygı duyan milletini bu kadar çok aşağılamasını da saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Ayrıca, herkesin 7 dil öğrenecek eğitim hakkına sahip olduğunu düşünüyorsa da kendisine gereğinden fazla saygı gösteriliyor demektir.

  Çocuk(!). - Clear

  Öyle ağız bozmak sadece -hala kendini ünlü kendini komedyen sanan- bazı bilgi küpü(!) abilerin(!) hakkıdır.Anladın mı çocuk(!)?

  İKİ MEDENİ İNSAN - Sebodil

  Anlama ve anlatma becerilerinin yeni bir fotoğrafı.Akıl paslanması aşamasında görülen haller.Fikir tartışması yok.Görüş yok.Had bildirme yarışı var.Biz ya da ben en büyüğüm sanısının yansıması var.Aydınları bu haledeki ülkelerin geleceği ALLAH'a kalmıştır.

  AKIL PASLANMASI - Sebodil

  Anlama ve anlatma becerilerinin yetersiz kaldığı durumlarda.Projeler,fikirler,doğrular,yanlışlar tartışılamaz.Sıfatı her ne olursa olsun; bağırmalar,hakaretler,küfürler,tekmeler kişilerin başvurduğu genel araçlar olur.Bu fotoğraflar,akıl tutulması ve akıl kilitlenmesi aşamalarının geçildiği akıl paslanması aşamasının başladığını gösterir.Bu aşamada doğal uyaranlar bile anlaşılamaz.İçme suyu kıtlığının gelmekte olduğunu haber veren uyaranlar dikkate alınmaz.Sadece hakaretlere cevap vermek zihinleri bloke eder,düşünmekten alıkoyar.