'Münir Özkul öldü' söylentisi Twitter'ı salladı!

'Münir Özkul öldü' söylentisi Twitter'ı salladı!
'Münir Özkul öldü' söylentisi Twitter'ı salladı!
Bugüne kadar hakkında defalarca 'öldü' söylentisi yayılan ünlü sanatçı Münir Özkul, dün Twitter'da yeniden en çok konuşulan konu başlıkları arasına girdi.

Bugüne kadar hakkında defalarca 'öldü' söylentisi yayılan ünlü sanatçı Münir Özkul, dün Twitter'da yeniden en çok konuşulan konu başlıkları arasına girdi.

Son dönemlerde sosyal paylaşım sitelerinde yer alan bir takım sahte hesaplardan yayılan sahte ölüm haberleri, daha doğruluğu kanıtlanmadan oldukça kısa bir süre içerisinde en çok konuşulan konular arasına girebiliyor. Dün akşam saatlerinde bu sahte hesapların hedefinde ise Münir Özkul vardı. Ünlü sanatçı hakkında çıkan 'öldü' iddiaları kısa sürede Twitter'ın trend listesine yükseldi. Ancak, az bir süre sonra dedikoduların gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı.

İşte Twitter'da yayılan 'ölüm' söylentisinin ardından yapılan yorumlardan bazıları:

bademlisurup ‏@serpildere

Her sene 'Münir Özkul öldü' haberi yapmak neyin kafası acaba

veli bayrak ‏@velibayrak 
En son 3 gün önce “Münir Özkul öldü” diyorlardı! Bu günkü yalan haberdir. Zira bu kadar sıklıkla ölmüyor!..

ihtiyarabuzer_ ‏@ihtiyarabuzer_ Bugün tarih yine tekerrür ediyor, "Münir Özkul öldü" klasik yalanı gündemde...

?ia ? ‏@paralelmia
Google'a Münir yazsan hemen "Münir Özkul öldü mü?" yazısı çıkıyor. Ölmüyor adam bırakın yakasını.

Münir Özkul'un kızı: Babam da maddi zorluklar yaşıyor


Münir Özkul Kimdir? İşte Biyografisi!

15 Ağustos 1925 İstanbul 'da doğan Münir Özkul İstanbul Erkek Lisesi mezunudur. Sanat hayatına Bakırköy Halkevi'nde tiyatro ile başladı. İstanbul ve Ankara 'da Devlet tiyatroları ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nın oyunlarında rol aldı. Tiyatro Ses, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda Sadri Alışık, Cahit Irgat, Nevin Akkaya ve Şükran Güngör gibi oyuncularla görev aldı. Rol aldığı Fareler ve İnsanlar adlı oyunun yönetmeni Muhsin Ertuğrul ile tanıştı.

Ancak 1950'lerden itibaren rol almaya başladığı sinema filmleri ile asıl ününü kazandı. Özellikle 1970'lerin kalabalık kadrolu ve genellikle Ertem Eğilmez'in yönettiği filmlerde önemli roller aldı. En bilinen rollerinden biri onunla özdeşleşen Hababam Sınıfı serisindeki Özel Çamlıca Lisesi'nin tatlı sert Müdür Yardımcısı Kel Mahmut tiplemesi oldu. 400'e yakın filmde rol aldı. Adile Naşit'le beraber oynadığı filmlerle Türk sinemasının unutulmaz ikililerinden oldu.

İlk dönem filmlerinden önemli olarak Edi ile Büdü, Halıcı Kız, Kalbimin Şarkısı, Miras Uğruna, Balıkçı Güzeli; daha sonraki dönemde çekilen kalabalık kadrolu aile filmleri arasında Neşeli Günler, Gülen Gözler, Gırgıriye, Görgüsüzler, Mavi Boncuk, Bizim Aile, Aile Şerefi sayılabilir. Münir Özkul, 1980 sonrası ise dönemin akımı olan video için çekilen pek çok filmde rol almıştır.

Televizyon dizilerinin yaygınlaştığı dönemde dizi oyunculuğundan uzak dursa da Uzaylı Zekiye, Ana Kuzusu ve Şaban ile Şirin gibi dizilerde rol aldı. Özkul'a 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Devlet Sanatçısı unvanı verildi. 1998 yılında Hamdi Alkan'ın canlandırdığı "Yarmagül" karakterinin dedesini oynadığı Reyting Hamdi televizyon programında kamera karşısına çıktı. vezirhaber.com Hayatının önemli bir kısmını alkolle savaşarak geçirdi. 1990'lı yılların ortasında alkolü tamamen bıraktı. Özkul dört kez evlendi ve üç çocuğu oldu. İlk eşi Şadan, ikinci eşi Suna Selen, üçüncü eşi "Tophaneli Örümcek" lakaplı Yaşar ve son 27 yıldır evli olduğu eşi Umman Özkul'dur. Oyuncu ve sunucu Güner Özkul'un babasıdır. Güner Özkul'a göre babası "evlilikten korkmazdı ama boşanamamaktan korkardı".

Demans hastalığı ile yaşayan Özkul, 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmak ve kimseyle görüşmek istemiyor. Hastalığı yüzünden geçmişe dair birçok şeyi hatırlamıyor ve ölen arkadaşlarının yaşadıklarını sanıyor.