Murat Kekilli: Abdülhamid'den sonra Erdoğan

Murat Kekilli: Abdülhamid'den sonra Erdoğan
Murat Kekilli: Abdülhamid'den sonra Erdoğan
Şarkıcı Murat Kekilli Yeni Akit'den Hüseyin Kulaoğlu'na verdiği röportajında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bana göre 2. Abdulhamit'ten sonra gelmiş en yetenekli insanlardan birisidir." dedi.

Murat Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum” diye konuştu. 

Kekilli;  “Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar. Çünkü Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur” şeklinde konuştu.

“MEDENİYETİMİZİN BAŞINA GELMİŞ EN NADİR İNSANLARDAN BİRİSİDİR”
Siz Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bana göre 2. Abdulhamit’ten sonra gelmiş en yetenekli insanlardan birisidir. Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum.

Erdoğan’ın Çankaya’da düzenlediği ilk resepsiyona da katıldınız. Ne hissettiniz?
Çankaya’da bir davete katılacağım daha önce aklımın ucundan bile geçmiyordu. Kimse bizi o güne kadar oraya davet etmemişti. Sayın Erdoğan ise bize hem kalbimin, hem de Köşk’ün kapılarını açtı. Bu arada inancımla ilgili yaptığım açıklamalarımdan dolayı olsa gerek CHP ’li belediyeler tarafından, yaklaşık 10 yıldır yasaklıyım.

“ERDOĞAN NE YAPMIŞ Kİ DİKTATÖR OLMUŞ”
Mehmet Ali Alabora ve Levent Üzümcü gibi sanatçılar, Erdoğan hakkında hakarete hatta küfre varacak düzeyde sözler sarf ediyor. Bunları nasıl yorumluyorsunuz?
Bu kişiler yıllar boyunca boyunduruk altında yaşamaya alışmış olduğu için özgür kalmanın ne demek olduğunu bilmiyorlar galiba… Erdoğan’a diktatör diyorlar. Ya, Erdoğan gerçekten diktatör olsa sen Erdoğan’a böyle sövebilir misin? Erdoğan ne yapmış ki diktatör olmuş. Müziğini mi engellemiş, programlarını mı engellemiş? Rahat rahat da şeytanı bile kıskandıracak şekilde Erdoğan’a sövüyorsun… Eski Türkiye ’de Cumhurbaşkanına sövseler bunları idam ederlerdi.

“OSMANLI RUHU DİRİLİRSE DÜNYA KURTULUR”Erdoğan için, 2. Abdülhamid’den sonra gelen bir lider dediniz. Osmanlı kelimesi konuşulduğunda insanlar ürküyor. Bunun sebebi nedir?
Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar. Çünkü Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur.

“ÜLKEM YIKILIRKEN, BAYRAĞIM İNDİRİLİRSE TABİİ Kİ TARAF OLACAĞIM”
Gülen veya Erdoğan arasında yaşanan bu olayda taraf olmanız gerekirse kimden yana taraf olursunuz?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. Mısır, Suriye ve diğer ülkeler gibi karışıklığa sebep vermeden ülkeyi derleyip, toparladı, kaosa götürmedi. Ülkeme, vatanıma, milletime zeval gelmesin diyorum ve bu konuda da kendilerini destekliyorum.
Erdoğan’ın, “Bîtaraf olan bertaraf olur” sözüne önceden katılmıyordum ama şimdi düşündüğümde yerden göğe kadar haklı olduğunu anladım. Ülkem yıkılırken, vatanım elden gidip, bayrağım indirilirken tabii ki taraf olacağım. Mısır’da, Suriye’de, Filistin’de zulüm olurken, tabii ki taraf olacağım.


  http://www.radikal.com.tr/1294205129420513

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kekilli - user918139

  kekilli de artık havuz medyasında program yapar.

  yine rüzgara kapılanlar - user391616

  eğer cumhurbaşkanı başka birisi olsaydı farklı bi söylem olurdu yani kekilli senin erdoğancılığın bile samimi değil

  Geçmiş olsun Murat Bey - user986363

  Murat Kekilli'ye acil şifalar diliyorum. Kendisi sanırım akıl tutulması yaşıyor. Zira sırf siyasi çıkarları ve ihtirasları uğruna toplumun birçok kesimini sürekli ayrıştıran, kışkırtan ve neredeyse birbirine kırdırtmak isteyen bir zihniyetin savunuculuğunu yapıyor. Bir de övgüler diziyor. Şu bir gerçek ki; Türkiye Cumhuriyeti'nin başına gelmiş en kötü süreci yaşıyoruz.

  Bozuk düzen çıkarcıları! - user387623

  Cumhuriyet devrimlerini yok ederek, karanlık istibdat, sorgulayamayan biatçı cahil toplum yetiştirenlere, halka kin-nefret aşılayıp, terörizme yardım eden zihniyete yağ çekmenin getirisi çok fazla galiba?

  Abdulhamid e benzetmek Abdülhamide hakarettir. - bilmemki

  İstibdat yönetimi ile benzerlik kuruluyorsa dik alasını da RTE yapmaktadır,doğrudur . Fakat Abdülhamit in eğitim başta olmak üzere askeri ve idari alanlarda yaptığı çalışmalar sayesinde (inkar edin yada etmeyin ) doruk noktası olan Mustafa Kemal gibi aydın insanlardan oluşan bir nesil doğmuştur. Şimdi TRE ne yaptı eğitim için bir bakın,yap boz tahtası gibi, en son gelinen nokta osmanlıca dersi..siyasal sitem için ,bürokrasimiz için ne yaptı bir bakın. A.yasa yı bile bile, seve seve ihlal etmekten tutun, bürokratların kariyer planlaması için akp tezgahından geçme eğilimlerine kadar ülkede her şeyi alt üst etti..Ha bide yerlere göklere sığdıramadığı duble yollar var hani 2 yılda perti çıkan.. Aman bende yazıp duruyorum aklı ve vicdanı olan zaten neler olup bittiğini biliyor.

  Doğru, - user514217

  Bazı konularda hiç kimse ellerine su dökemez.

  Çevir Kazı Yanmasın. - Hüseyin Deniz Demir

  Sanatın yok, üretim sıfır, para şöhret sıfırlandı. Zamanın ruhu bu ya para istiyorsan yanaş AKP'ye gelsin paralar. Abdülhamit, Osmanlı bu kadar güçlü ise nasıl memleketin her yeri işgal edildi, bize Osmanlı bakiyesi olarak sadece saray borçları kaldı. Velev ki Osmanlı ruhu dirildi Allah aşkına ne yapacaksınız yani elinize kılıç alıp fetih mi yapacaksınız alt tarafı 80 milyon bir halkız yarısından fazlasını anca karın tokluğuna yaşatıyorsunuz siz millete refah, bolluk, iş, aş getirdiniz de elinizden tutan mı oldu. Kekilli ola beri gele.