Murdoch'a bir tepki de Esra Erol'dan

Murdoch'a bir tepki de Esra Erol'dan
Murdoch'a bir tepki de Esra Erol'dan
Fox TV'nin evlilik programı sunucusu Esra Erol da patronu Rupert Murdoch'ın açıklamalarını islamafobik bularak tepki gösterdi.

Fox TV'nin de sahibi olan Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'un Charlie Hebdo saldırısıyla ilgili "Müslümanların çoğu barışsever olabilir ama içlerinde büyüyen Cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır" yorumunda bulunmuştu.

Fox TV'nin evlilik programı sunucusu Esra Erol, Murdoch'un bu açıklamasını 'İslamofobik' buldu. Erol, programında patronu Murdoch'un açıklamasına şu sözlerle tepki gösterdi: "Bizim kanal patronumuz Amerika 'da Rupert Murdoch, biliyorsunuz ki Fransa 'da bir terör eylemi oldu. Orada 17 kişi hayatını kaybetti. Dün de çok fazla sayıda katılımla insanlar birlik, beraberlik, kardeşlik bir insanlık yürüyüşü yaptılar. Şahane bir mesajdı. Fakat bizim kanal patronumuz da maalesef İslam aleminin sorumlu olduğunu ilan etti. Bu benim için islamofobik bir açıklamadır. Kendimce, Müslüman olarak kınıyorum. Bunu da belirtmek istiyorum."

Murdoch'a Fox TV anchorman'i Fatih Portakal da "Çalıştığım şirketin patronunun sözlerine katılmıyorum. Müslümanım ve terörün bir insanlık suçu olduğunu biliyorum. Dinle ırkla alakası yok" tweet'iyle tepki göstermişti. (Medyatava)

Fatih Portakal patronu Rupert Murdoch'a itiraz etti


  http://www.radikal.com.tr/127153012715303

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiye'de olsa... - Kayzer1420

  Türkiye'den bir medya patronuna tepki gösterselerdi çoktan işlerinden olmuşlardı.Not: Esra Erol, müslüman kesim eleştirilince neden zoruna gitti anlamadım!

  Apolitik - user834102

  Bunlar apolitik değil miydi yahu? Ne rengini belli eden, ne sesi çıkan, her şeye susan... Ne oldu can damarınıza mı basıldı? Meşhur insan topluma örnek olmalı, siz varlığınızla nötrsünüz. İnsanları abuk subuk şeylerle meşgul eden, bir işe yaramaz programlarla fazlalıksınız vallahi.

  islamifobi - igc59

  insanlar, çok iyi anladıkları eleştirileri mevcut yönetime bir şekilde hoş görünmek için bir takım bahaneler üreterek anlamamazlıktan geliyorlar. murdoch net bir şekilde diyor ki " sizler bir şekilde taviz vermez, sırtlarını okşamazsan bu ur fazla büyümeden yok edilir." gayet net.