Müslüm Gürses'in durumu kritik

Müslüm Gürses'in durumu kritik
Müslüm Gürses'in durumu kritik

Dün sabah Müslüm Gürses’in hayatını kaybettiği yönündeki haberler üzerine bir açıklama yapan doktorlar, Gürses’in ölmediğini ancak durumunun çok kritik olduğunu açıkladı.
15 Kasım Perşembe günü geçirdiği by-pass ameliyatından sonra yoğun bakıma alınan ve o günden bu yana tedavisi burada sürdürülen sanatçı Müslüm Gürses’in hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Haber ajanslarından beyin ölümünün gerçekleştiği yönünde gelen haberlerin ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Twitter hesabına “Müslüm Gürses’i kaybettik. Çok üzgünüm, başımız sağo lsun. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” diye yazdı. Ancak Müezzinoğlu, Twitter hesabından Müslüm Gürses ile ilgili yaptığı açıklamayı daha sonra sildi. Kırklareli’nde bulunan Bakan Müezzinoğlu, “Müslüm Gürses’in dün gece durumu kötüydü” dedi.
Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener ölüm haberlerinin ardından kameraların karşısına geçerek bir açıklama yaptı. Şener, Gürses’in menajerinin ‘beyin ölümü gerçekleşti’ yönündeki açıklamaları için beyin ölümü kriterlerinin henüz gerçekleşmediğini, ancak durumunun çok kritik olmasının bu tür yorumlara neden olmuş olabileceğini açıkladı: “Durumunda son günlerde olan durumundan farklı bir durum yok. Genel durumu iyi değil, iyiye gitmiyor. Hâlâ yoğun bakımda. Makine desteğiyle hayatını sürdürmekte. Genel itibariyle iyi değil. Kaybedebiliriz. Ama beyin ölümü gerçekleşmiş değil. Özellikle son günlerde iyiye gitmediğini görüyoruz. Kaybedebiliriz. Bu risk yüksek.”