Mutlu yıllar Tilda!

Mutlu yıllar Tilda!
Mutlu yıllar Tilda!

Geceye Chanel imzalı kıyafetiyle katılan Tilda Swinton, Chanel'in baş tasarımcısı da olan konuğu Karl Lagerfeld'le beraber.

İskoç oyuncu Tilda Swinton'a en büyük 53'üncü yaş hediyesi New York MoMA'dan geldi. Müze, Swinton'ın sinemaya katkılarını David Bowie, Ralph Fiennes ve Karl Lagerfeld gibi isimlerin katıldığı bir törenle kutladı.

"Doğumgünümü en son dokuz yaşındayken kutlamıştım". Oscarlı oyuncu Tilda Swinton, 53'üncü yaşgününde New York 'lu hayranlarına böyle seslendi. Ancak İskoç yıldızın bu seneki doğumgününün bir özelliği daha var. New York Modern Sanat Müzesi (MoMA) sanatçının sinemaya katkılarını onurlandırmak için tam da 53'üncü doğumgününde bol yıldızlı bir gala gerçekleştirdi. David Bowie, Ralph Fiennes, Karl Lagerfeld aynı zamanda gecenin düzenleyicisi de olan konuklardan bazılarıydı. Jessica Biel, New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg ve yönetmen Sofia Coppola da gecenin  diğer konukları arasındaydı. Geceye damgasını oyuncunun yeni filmi 'The Grand Budapest Hotel'in yönetmeni Wes Anderson vurdu.Anderson, Ralph Fiennes tarafından okunan metninde Swinton için "Neredeyse bir bulutun rengine sahip. Ama buna rağmen her şey onun yanında soluk kalıyor" dedi. (AP)