Mutluluk, avcıların öldüremediği yavru gergedanın yüzünde...

Mutluluk, avcıların öldüremediği yavru gergedanın yüzünde...
Mutluluk, avcıların öldüremediği yavru gergedanın yüzünde...
Güney Afrika'da, annesinin karnındayken vahşi bir saldırıya uğradı. İzinsiz avcılar annesinin boynuzunu kesti. Yavru gergedan saldırıdan sağ kurtuldu. Şimdi özgürce koşarken mutluluğu yüzünden okunuyor.

RADİKAL - Annesi ona hamileyken izinsiz avlanan avcıların saldırısından kurtulan mucizevi bebek gergedan artık çok mutlu. Hamile gergedana saldıran avcılar onun boynuzlarını kesmiş ve ölüme terk etmişti. Saldırıdan sağ kurtulan bebek gergedan Güney Afrika ’daki Kariega Game Reserve’de çalışan fotoğrafçı Jaques Matthysen tarafından adeta mutluluktan gülümserken fotoğraflandı. Saldırıdan sağ kurtulan anne ve bebeğinin rahatlığı yüzlerinden okunuyor.
Güney Afrika dünyadaki en fazla gergedan nüfusuna sahip. Ama bu hayvanların izinsiz avlanması ülkede kriz noktasına ulaştı. Save the Rhino adlı yardım kuruluşuna göre 2016 ve 2018 yılları arasında izinsiz avlanmalar bu hızla devam ederse gergedanların ölüm oranı doğum oranını geçebilir.
2014 yılında, Güney Afrika’da 1215 gergedan yasa dışı gergedan boynuzu ticareti için öldürülmüş. Gergedan boynuzu bazı Asya ülkelerinde yüksek fiyatlara satılıp ilaç olarak kullanıldığından ileri teknoloji ekipmanlar kullanılarak gergedanlar takip ediliyor ve öldürülüyor.
Yaşadığı vahşi saldırıda boynuzu kesilen anne gergedan ve saldırı esnasında annesinin karnında olan yavru gergedan... 
20. yüzyılın başında Afrika ve Asya’da yarım milyon gergedan yaşarken şimdi sadece 29 bin kalmış. (The Daily Mail)


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  Afrika

  ,

  hamile

  ,

  teknoloji

  ,

  Asya

  ,

  Mail

  ,

  saldırı