Müzayede yıldızı Cem Yılmaz

Müzayede yıldızı Cem Yılmaz
Müzayede yıldızı Cem Yılmaz

Cem Yılmaz kendisine ait Fatma Girik tablosunu kendi aldı.

Ünlü komedyen Mor Çatı müzayedesinde canla başla bağış topladı
Haber: BAHAR ÇUHADAR - bahar.cuhadar@radikal.com.tr / Arşivi

15 sanatçının 18 kıyafetinin Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı yararına satıldığı Mor Müzayede’nin yıldızı, son anda haberdar olduğu etkinliğe iki tablosunu bağışlayan Cem Yılmaz ’la dokuz parça kıyafet ve tablo satın alan Leyla Alaton oldu. Satışa 1000 TL açılış fiyatıyla giren kıyafetler 1250-3 bin 500 TL aralığında satılırken, sıra Tarkan’ın bağışladığı kostüme geldiğinde sahne de Cem Yılmaz’a geçti.
“Sevgili misafirler, Tarkan’ın bu kostümünü biraz tarif edeceğim. Üstteki gömlek, alttaki pantolon. Ben kostümümü yetiştiremediğim için bunu 5 bin liraya alıyorum ve 1000 liradan satışa çıkarıyorum. ‘Dön Bebeğim’ isimli bu kostümü, çorbada tuzumuz olsun diye satıyorum. Bakın ben 5 bin vermiştim!” sözleriyle sunduğu kostümü 3 bin 250 TL’ye sattı. Böylece tek kostümle vakfa 8 bin 250 TL gelir sağlandı. Yılmaz vakfa bağışladığı iki tabloyu da satışa sundu. Fatma Girik’in resmedildiği, Hülya Küpçüoğlu imzalı tablosunu 2 bin TL’den satışa çıkaran Yılmaz, teklifleri yeterli bulmayınca tabloyu Fatma Girik’e hediye etmek üzere kendisi 5 bin 250 TL’ye aldı.
Gecenin en fazla parça satın alan ismi, iş kadını Leyla Alaton da ürünleri web sitesinde satışa sunulmak üzere Mor Çatı’ya iade edeceğini söyledi. Meltem Cumbul ’un sunuculuk yaptığı, Cem Yılmaz’ın da sahnede uzun uzun kalarak ortamı şenlendirdiği gecede vakıf için 80 bin TL gelir sağlandı.