Müziğimiz fena bir şey!

Müziğimiz fena bir şey!
Müziğimiz fena bir şey!

Lounge FM tarafından ikincisi düzenlenen ve Little Dragon, Faze Action Orchestra, Smoove&Turrell ile Futureboogie DJS’in sahne alacağı Urban Festival, bugün Refresh the Venue’de. Sahnenin sürprizli ekibi Little Dragon’dan Erik Bodin ve Yukimi Nagano’ya bağlandık...

Müziğinizi nasıl tarif edersiniz?
Fena bir şey... Yaptığımız müzik, dört arkadaşın ve onların daha önce duymadıkları türden seslere özleminin bir karışımı. Kulağımıza yeni bir ses çalınırsa mutlu oluyoruz. Daha net bir tanımla, elektro, soul ve synth’in, organik bir karışımın içinde çözülmüş hali diyelim.

Şarkıları yaparken nasıl bir yol izliyorsunuz? Kısacık bir melodi ya da bir ses, yeni bir şarkının oluşmasında embriyon olabiliyor. Sonra Yukimi (Nagano) bu seslerin üzerine sözler yazar. Çabucak çıkıverir.

Müzik dışında bir şeylerle ilgileniyor musunuz?
Evet! Hakan, ahşaptan elektroniğe her türlü materyalden bir şeyler inşa etmeyi, Erik koşmayı ve çocuklarıyla birlikte olmayı sever. Fred ve Yukimi yemek pişirmeye bayılır. Bunlar, yapmayı sevdiğimiz şeylerden birkaçı.

(Yukimi Nagano’ya) Blogunuz Miss Nagano’da vegan olduğunuzu okudum. Nasıl karar verdiniz et tüketmemeye? Aslında vegan değilim. Zaman zaman et yiyorum. Sanırım, et ve hayvansal ürünlerin belirleyici olmadığı bir hayat tarzıyla ilgileniyorum. Et endüstrisinin hayvanlara davranış şekli utanç verici ve bu etin tadını da hiç olmadığı kadar kötüleştiriyor.

Yakın gelecekteki planlarınız neler?
Büyük planlarımız var! Halihazırda Gorillaz’ın dünya turunda onlarla birlikteyiz. Ocakta, şubata kadar sürecek bir Amerika turnemiz başlıyor. Yeni albümün hazırlıklarını bitireceğiz. Ama hepsinden önce niyetimiz, İstanbul’a gelip şehre biraz dans ve ateş bırakmak.