Müzisyen arkadaşları ve hayranları anlattı

Klarnetçi Mustafa Lekesizgöz Müslüm Gürses’le Eskişehir’de birlikte çalıştık. Bizim patronun iki tane gazinosu vardı. İki gazinoda da birlikte çalışırdık, sohbet ederdik. Daha o zaman şimdiki hanımıyla evli değildi. Ama o zamanlardan hep söylerdi. Seviyorum, alacağım ben Muhterem’i diye. Onu çalıştığı tüm müzisyenler sever. Ben Müslüm Abi ile onun genç ve serseri dönemlerinde çalıştım. Kafası güzel olmadan sahneye çıkmazdı. .
Klarnetçi Mehmet Kınık (İnegöllü Mehmet) Yıllar evvel sahilde Kamacı Gazinosu’nda Müslüm Abi’ye klarnet ile eşlik ederdim. Çok iyi bir insandı. Müslüm Abi’yle 80- 85 yılları arasında çalıştım. Her zaman döneme uyum sağlayan bir sanatçı oldu.
Kazım Akpınar (Lastik dükkânı çalışanı) En çok dinlediğim sanatçılardandı. Onun sesinin güzel olduğu o gençlik dönemlerdeki şarkılarını çok severdim. Bundan 20-25 sene önceki şarkılarını radyodan olsun kasetlerden olsun takip ederdim. Hasta olduğunu duymuştum ama ölümüne çok üzüldüm.
Şükrü Ak (Büfe çalışanı) Müslüm Baba’nın ölümüne çok üzüldüm. Eski albümlerini çok severim. En çok da ‘Hasret Rüzgarı’ şarkısını severim. Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Hakkı Bulut bunlar eski zamanın yıldızlarıydı. Son dönemlerde özellikle Müslüm Baba yeniden popüler oldu. İnsanlar onların değerini yeniden anladı.
Ali Erser (Bakkal) Onun bütün şarkıları güzeldi. Müslüm Gürses büyük bir şarkıcıydı. Ben Diyarbakırlıyım. Gençliğimde Müslüm Gürses Diyarbakır ’a geldiğinde çok sevinir çok gururlanırdık. Onun konserlerinde mahşeri bir kalabalık olurdu. Şarkıları bizleri efkârlandırırdı. Allah gani gani rahmet eylesin.
Ramazan Çevik (Seyyar Satıcı) Müslüm Gürses’i çok severdim. Gençliğimde Samatya’da Kamacı Gazinosu’na her hafta onu dinlemeye giderdim. Onu dinlemekten çok zevk alırdım. Sokağımız diye bir şarkısı vardır çok severim...