Namus davası mı: Kürtajdan iki gün sonra ölü bulundu

Namus davası mı: Kürtajdan iki gün sonra ölü bulundu
Namus davası mı: Kürtajdan iki gün sonra ölü bulundu

BERLİN - Almanya’nın Dortmund kenti yakınlarında, bir süre önce kürtaj yaptırmış olan ve ailesinin baskısı altında olduğu ileri sürülen 20 yaşındaki Türk kadın G.S.’nin cesedi bulundu.
Polis, bir namus cinayeti kurbanı olmasından şüphe edilen G.S.’nin cesedinin bir çiftçi tarafından ormanlık bir arazide bulunduğunu açıkladı. Bild gazetesi, G.S.’nin yaklaşık bir yıl önce çalıştığı McDonalds restoranında 25 yaşındaki A.P. ile tanışarak birlikte olduğunu, ancak ailesinin bu ilişkiye karşı çıktığını ve kendisini Türkiye’de zorla evlendirmek istediğini yazdı.
Babasının ve kardeşinin G.S.’yi sıkça dövdükleri ve kendisinin bir kez çene kırığıyla hastaneye kaldırıldığı belirtilen haberde, G.S.’nin geçen yılın kasım ayı sonunda A.P.’den hamile kaldığı, beş aylık hamileyken bebeğini Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da yasa dışı şekilde, gizlice aldırdığı ifade edildi.
Almanya’ya döndükten sonra şiddetli kanama nedeniyle hastaneye kaldırılan G.S.’nin hastaneden ayrıldıktan iki gün sonra ölü bulunduğu açıklandı.
A.P., “Normal bir kadın gibi yaşamak istediği için ölmek zorundaydı. Hamile kaldığında çok sevinmiştik. Ancak Gülsüm ailesinden çok korkuyordu” diye konuştu. (aa)